Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a Windows telepítése?

Miért lassú a Windows telepítése?

Figyelt kérdés

Win 7 Ultimate-et szerettem volna újratelepíteni a gépemre. A be is boot-olt viszont a Windows logó betöltésénél várt vagy 20-25 percet. Kiválasztom a nyelvet stb.. kb. 45 perc alatt jutok el a partíció létrehozásához. A telepítésnek már nem mertem nekiállni, mert egy örökkévalóság lett volna. Nagyjából február környékén ugyan ezzel a lemezzel még nem volt semmi gond. Akkor újratelepítés előtte csináltam egy BIOS resetet és az ACHI módot nem kapcsoltam be. Bekapcsoltam próbálom újra ugyan az a lassúság. Ráraktam pendrive-ra a win 8.1-et viszont ez még lassabban indult, mint a 7 és végül a telepítést itt sem indítottam el.


Átlagos indításnál a megszokott kb. 20-30 másodperc alatt használatra kész. Egyébként mostanában észrevettem némi lassulást a fájlok és programok megnyitásánál de az újabb játékok is szépen futnak rajta viszont már nem friss a rendszer.


Hardveres vagy valamilyen más probléma lehet az ok? Ha hardver gondja van, én a HDD-re tippelnék, mert elég nagy zajt csap mikor valamit megnyitok róla a másolásról nem is beszélve. Az előző újratelepítésnél még nem volt ilyen gond. Azóta nem cseréltem benne semmit.


CPU: Intel Q8400 2.4Ghz

RAM: Corsair Vengeance 2x2GB 1600Mhz (1333Mhz-en használom)

VGA: Sapphire HD6770 1GB

Lap: Gigabyte GA-EP45C-DS3

HDD: Samsung ősrégi 7200rpm 640GB


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. aug. 11. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez HDD lesz.


Tedd fel a Hard Disk Sentinel nevű programot, és írd le ide, hogy mit ír a HDD állapotát tekintve.

2015. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindkét partíciónál 100%-ot ír. Plusz a WD-nek van egy saját progija és az sem jelzett hibát. Közben a DVD-s telepítés megoldódott és így normális idő alatt tölti a lemezről a dolgokat viszont pendrive-ról még mindig nagyon lassú.
2015. aug. 13. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez igen fura. A Setupban (BIOS) biztos minden jól lett beállítva?
2015. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem igen. Ez előtt még nem próbálkoztam (erre a gépre) pendrive-ról telepíteni szóval nem tudok mihez viszonyítani. Az biztos, hogy DVD-ről gyorsabb volt viszont azt sikerült megoldanom.
2015. aug. 13. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jó a pendrive, és a gép is, jóval gyorsabb kellene legyen a DVD-nél.
2015. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A pendrive biztos, hogy rendben van mert kb. 1 hete raktam vele újra egy másik (ennél gyengébb) gépet és ott nem volt gond. Ráadásul nincs egy hónapos. Inkább a gépre tippelnék mert a HDD-je már nagyon régi és csúnyán kerreg is. Mondták, hogy lehet, hogy olvasófej hibás viszont akkor a Hard Disc Sentinel-nek nem kellene jeleznie?!
2015. aug. 13. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Jeleznie kellene, ha komolyabb gond van. Esetleg amit még tudok javasolni, hogy nézz be a prohardver HDD probléma topikjába, hátha tudnak mondani valamit.


[link]

2015. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget.
2015. aug. 13. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!