Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítése SÜRGŐS...

Windows 10 telepítése SÜRGŐS - ssd-vel?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő. Ingyenesen nem tudom letelepíteni a win 10-et mert most 8.1 enterprisem van (amire ugye nem jön ingyen ). És kiírtam a win 10-et dvdre. Fel fogom telepíteni. Van egy ssd a gépemben amin mindig az éppen meglévő EGYETLEN oprendszer van (meg néhány program , de az mind1.) és van egy hdd-m amin adatok vannak. Na most. A win10 ki fogja írni telepítéskor hogy hogy akarom telepíteni a win-t. Melyiket válasszam hogy lehetőleg a meglévő win 8.1-re települjön? (márha lehet ilyet) az sem baj ha így az ssd-t leformázza csak az adatok maradjanak meg (a hdd-n). A két lehetőség , az egyéni telepítés, vagy a frissítés. Ha a frissítésrew nyomok autómatikusan rátelepül a win 8.1-re? (ami ugye az ssd-n van)? mert az nekem tökéletes lenne. Szval help me :) előre köszönöm. Bocsánat ahogy kinéz az írás , mint mondtam sürgős.

2015. aug. 14. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kiírja a partíciók méretét, valamint azt, hogy drive 0, drive 1... Itt az utóbbi irreleváns, mert lehetnek fordítva bedugva az alaplapi portokba a meghajtók, viszont ha mondjuk drive 0 három partícióból áll, mert egy az indítófájlok, egy maga a tárhely, egy pedig az OP, akkor nem kihívás ránézésre megmondani, hogy "ez 120/128/250/256 GB-os lemez, ez csak az SSD lehet!".


És mivel manapság már nem valószínű, hogy ilyen pici merevlemezed lenne, könnyű lesz eldönteni, hogy neked melyik az SSD, melyiket kell felülírnod.

2015. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Tehát akkor a frissítésre nyomok akkor nem marad meg a win 8.1 a win 10 mellett ugye?
2015. aug. 14. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod frissíteni, mert enterprise, akkor most mit szeretnél frissíteni? Ezt nem értem. Tiszta telepítésnél meg minden le fog törölni a rendszerpartícióról.
2015. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A telepítés közben van egy olyan lehetőség mint elmondtam, hogy egyéni telepítés (ami gondolom mindent töröl) és frissítés/ráfrissítés. Ez már mind a telepítésen belül van. Ezek szerint az sem fog nekem működni? Ki fog dobni egy hibaüzenetet? Itt szerintem a frissítést legalábbis eddig úgy gondoltam nem szószerint veszik hanem hogy úgymond ,,ráfrissíti" a win 8.1re a win 10-et. Így minden adat megmarad még az ssd-n is.
2015. aug. 14. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, az akkor van, ha már van egy meglévő Win10-ed, és csak a rendszerfájlokat akarod újratelepíteni, mert pl. valamiért tönkrement a registry, akár. De 8.1 és 10 rengeteg mindenben különbözik, ez a "frissítés" csak ártana.
2015. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm a segítséget.
2015. aug. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!