Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GTA 5 elkezd akadozni 10 perc...

Jarkid23 kérdése:

GTA 5 elkezd akadozni 10 perc játék után, rengeteg megoldást kipróbáltam, RAM lehet a hibás?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új laptopot, és eddig mindent elvitt legalább mediumon és gondoltam a GTA 5 is el fog mivel megfelelt a követelményeknek. Rendesen megvettem a játékot feltelepült az első küldit végignyomtam high beállításokkal egy szolid 30 fps-el, majd elkezdett nagyon szaggatni amint betöltötte Los Santos-t.

A gépem: -Intel i5 5200U 2.7Ghz (Turbo)

-Nvidia GeForce GT 940M 2GB VGA

-4GB RAM

-500GB Hitachi SATA 3

-Win 8.1


Mediumra levettem a grafikai beállításokat, Nvidia Vezérlőpultban beállítottam a maximum prioritást, előre renderelt képkockák számát, stb minden amit a fórumokon írtak, még a lapozófájl méretét is csökkentettem hogy ne foglalja le a virtuális memóriát de 10 perc játék után, vagy amint karaktert váltok elkezd nagyon szaggatni. Legfrissebb patch, legújabb videókártya driver. A RAMra gyanakszom mert feladatkezelőt futtatva a játék mellett mutatja a 80% kihasználtságot majd amint a játék akad a HDD elkezd nagyon erősen villogni és a RAM-é nem de a HDD kihasználtsága felugrik 100%-ra. Tudom ez azért van mert elfogy a memória és elkezdi az adatokat a HDDre írni, de a fóumokon írták hogy volt akinek a 8GB RAM-ot is megette illetve hogy SSD-vel sem javult a helyzet. Azóta ezt állítólag patchelték, de nálam mégis fent áll ez a probléma (lehet hogy szimplán a RAM korlátoz). Ez az egyetlen reményem maradt, bár eddig minden játék ahol 4 giga ram volt a minimum követelmény gond nélkül futott.. Megpróbáljak bele venni még 4 giga ramot? Fog rajta segíteni vagy más lehet a baj? Nem akarom hogy kidobott pénz legyen se a játékra se a plusz RAM-ra.



2015. aug. 15. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A processzor meg a videókártya korlátoz, nem a ram. Az a 2.7 Ghz ennek olyan, mintha egy játékautóval akarnál elvontatni egy úthengert.
2015. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Inkább az lehet a dologban, hogy ennyi idő után melegszik fel a CPU/GPU annyira, hogy lehúzza az órajelet, és emiatt lassul. Takarítás, pasztázás segít.
2015. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A RAM is korlátozza, és ezt tapasztalatból mondom. Az a játék 8 GB-nál kevesebbel nem fog értelmesen futni. Viszont a processzor és a videokártya is gyenge hozzá, de szerintem 5400 rpm-es HDD sem lehet a kedvence (gondolom az van a gépben). A gamer laptopok 300 ezernél kezdődnek, sajnos ez a helyzet.
2015. aug. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként megpróbálhatsz még egy 4 gigás modult venni, ha fogadja a laptopod, de mint mondtam, sajnos ez sem garancia semmire.
2015. aug. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Hello!


Ugyanez a problémám nekem is. Nekem nem kell játékost váltanom, pár perc játék után elkezd akadni a kép. A konfiggal nem lehet baj:


i7 930 @ 3,7Ghz + Coolermaster Seidon 120V

AsRock x58 Extreme

12GB RAM

R9 280 3GB

120GB Intel SSD + 1TB WD Black.

EVGA 750W Supernova táp.

Windows 10 Pro


A játék patchelve van, a Steam mindennap lehúz valamilyen frissítést. Más játékoknál ilyen jellegű hibát nem tapasztaltam. AutoCAD is hiba nélkül fut. Olvasgattam külföldi fórumokat is, de ott sem találtam választ. Bármilyen megoldás érdekel, feltéve ha van rá megoldás.

2015. aug. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak azért bíztam benne mert van youtube-on videó ahol i5 5200U procival játsszák a játékot és GT 840M videókártyával, ahol nem áll fenn ez a probléma... Azért hiszem hogy valami a RAM környékén lehet... De ha a te 12 GB-od is megeszi most akkor mi van? :D A Rockstar ilyen jól optimalizálta volna? :D amúgy itt egy link, a maximum 105°C közelébe sem ér a proci de még 80ig se... Nem hiszem hogy az a baja. [link]
2015. aug. 16. 08:57
 7/12 anonim ***** válasza:

#3 és #4 vagyok.

#5 ez furcsa, nekem egy második gen. i5-öm van, 2x4 GB RAM, Gigabyte R9 280, SSD-m nincs is. De az akadozást nálad szerintem a video driver-ben kellene keresni. A legújabb AMD driverrel nekem is össze-vissza, élvezhetetlenül szaggatott, de miután letöröltem, és újraindítottam a gépet, ill. hagytam, hogy a Windows feltelepítse azt a drivert magának, amit jónak gondol, azóta gyakorlatilag a probléma teljesen megszűnt. Rendkívül ritkán előfordul egy döccenés, de simán kibírható. Egyébként ennek a Windows Update-es drivernek verziószámáról nem tudok semmit, csak azt látom, hogy működik. Mivel ugyanolyan (vagy hasonló) kártyánk van, neked is megérné megpróbálni.

2015. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen én is egyetértek az előttem szólóval, neked valószínűleg szoftveres a hiba, nálam viszont azért gondolom hogy nem a proci vagy a GPU mert az elsőppár percben a legkomplexebb városrészt is simán betölti, ezért tűnik úgy mintha egy idő után a RAMot használná túlzottan..
2015. aug. 16. 18:53
 9/12 anonim ***** válasza:
A RAM szerintem a hibás mert kevés és kihasználja a ramot a városba sok az autó a fények a házak és ekkor több ramot használ és ha tele van akkor kezd el szaggatni a videókártyának semmi baja csak a RAM van tele.
2015. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 aron301 válasza:
Nekem 8gb ramom van és mégis megtelik normál beállításon is és 1280x720felbontáson, a feladatkezelőbe volt amikor 600mb szabad memóriát írt. Már mindent próbáltam de nem segít semmi.
2016. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!