Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nincs hang a gépemen mit tegyek?

Nincs hang a gépemen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy Toshiba Satellite pro u2oo gépem van linux operációs rendszerrel. Még sosem volt dolgon linuxal, szóval nem értek hozzá, de szerintem vagy nincs driverem, vagy eleve az illesztőprogram rossz nemtudom.. de valaki tudna vmi ötletet mivel tudnék rá hangot varázsolni azt nagyon megköszönném.
2015. aug. 19. 18:47
 1/7 tabaki ***** válasza:
Milyen linux? Rengeteg különféle változat (disztribúció) létezik, és nem mindegyik van kellően ellátva driverekkel. Nekem sosem volt ilyen problémám, de talán lesz, aki tud segíteni. Megeshet, hogy érdemesebb egy másik disztribúciót föltelepíteni, viszont az lehet, hogy valami egyszerű bűvöléssel megoldható, csak tudni kell hozzá, pontosan mi van a gépeden.
2015. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Linux mint 17, az a baj, hogy közben rájöttem, hogy mégis csak van hang, de nagyon nagyon halk, próbálkoztam az alsamixerrel is, mindent maxra tekertem, tehát a driver valószinüleg ok. Egy fórumon találtam egy jó leirást, csak az a bibi, hogy nem tudok rootként belépni.. és ezt sudo-val nem tudom megoldani:


Rootként meg kell nyitni az /etc/default/grub file-t és az alábbi sort ki kell cserélni:


GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"


erre:


GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash radeon.audio=1"


Most sudo update-grub ,újraindítás és voilá.

Csak az a bökkenőm, hogy nem tudok rootként bejelentkezni, mert nincs is olyan felhasználó opcióm.. a mappából meg jelszót kér, ami nem azonos a jelenlegi fiókommal. szóval, valahogy rootként kellene belépnem kicserélni a két sort, és egy újrainditás. Csak fogalmam sincs, hogyan lépjek be rootként..

2015. aug. 19. 23:30
 3/7 tabaki ***** válasza:

„a mappából meg jelszót kér, ami nem azonos a jelenlegi fiókommal”

Ezt nem egészen értem. A root jelszavát tudod?

2015. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nemtudom, de ha tudnám se tudom, hogy hol lépjek be, mert egyszerűen nem is találom a root fiókot, csak a fájlrendszerben mappaként látom, amihez persze nincs jogosultságom, de ha lenne is valamiért akkor meg a jelszót nem tudnám. Szóval vhogy kellene a root fiók. De szerintem hagyom ebből lehet windows lesz, attól hátha megoldódik a hang a gépen.
2015. aug. 20. 00:25
 5/7 tabaki ***** válasza:

Nem világos, hogy mit csinálsz pontosan. Ha én egyszerű felhasználóként elnavigálok a grub fájlig, akkor meg tudom nyitni, de csak olvasásra. Ha mégis megpróbálom menteni, akkor egyszerűen kiírja, hogy nincs jogosultságom. Jelszót nem kér sehol. De ha kérne, feltételezem, hogy a root jelszavát kéne megadnom, és engedné.

Homályban marad a számomra az is, hogy a sudoval mi a baj. Első körben javaslom, hogy mégis azzal próbálkozz, nyiss egy terminálablakot, és írd be, hogy sudo gedit. Amikor a root-jelszó megadása után elindul, nyisd meg a grub fájlt, és szerintem menteni is tudod. Hogy a változtatás tényleg megoldja-e a problémádat, azt nem tudom, de nekem mindenesetre sikerült beleírnom a fájlba ezzel az egyszerű módszerrel. Természetesen update-eltem, újraindítottam, és újra megnéztem, hogy biztos-e, és igen.

2015. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
Hoppá, elbeszéltünk egymás mellett... Ha nem tudod a jelszót, akkor nem is tudsz semmit telepíteni? Szerintem akkor nemigen van esély rá, hogy bármi módon hozzáférj a root-jogokhoz, ebben a linux igen erős, pont ezért annyira megbízható. De erre nem a Windows a megoldás, hanem próbáld megtudni attól, aki ezt telepítette -- vagy telepítsd újra a Mintet te magad, saját jelszóval. Végülis a Windowsszal se csinálnád másképp.
2015. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos amíg nem tudok rootal belépni nem lesz teljeskörű jogosultságom, pedig most az kellene, mert az etc/default/grub-fájlba át kellene írnom azt a kis módosítást és lehetne hang a gépen. De sajnos ezt a normál saját fiókommal nem tudom megcsinálni, ezéit kellene csak a root. :) Na mind1 még lehet próbálgatom, azért köszi a válaszokat.
2015. aug. 20. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!