Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot de mit?

Linuxot de mit?

Figyelt kérdés
Van egy 2GHz-ez procim ddr1-es 3GB-os memóriával, egy 500-as hdd-vel, van egy usb 3.0 pciexpresszes kártya és egy tp-link wifi kártya szintén pciexpresszes. Kellene egy olyan linux rá (másra nem tudok gondolni mit kéne) amin a skype is menne az az egyik legfontosabb! A hdd-m C-je csak 30GB amit most nem tudok módosítani. Firefoxot használok és néha utorrentet. Linuxal soha sem volt dolgom épp ezért semmit sem tudok róla!

2015. aug. 31. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lubuntu, Xubuntu, Mint... általában a régebbi, és a gyengébb gépeken is mennek. Ezek alá nem érdemes menni.


Firefox a Linux alapértelmezett böngészője, a telepítéskor már a rendszerbe kerül, de csak 11.2-ig van rá Flash, ha valahova kell frissebb, érdemes megtartani egy Chrome-ot mellé. Skype megy rajt, de csak 4.3-ig. uTorrent helyett van Transmission, asszem ez a neve, ez is a rendszer részévé lesz.

2015. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ubuntu. Egyszeru mint a faek, amire neked kell, minden lesz rajta, maximum mas neveken (utorrent helyett transmission, de van hozza GUI, ami pont ugyanolyan mint az utorrent, csak reklamok nelkul). Firefox ugyanugy van Linuxra is, a flash-tamogatasa kisse beteges, de Chrome-ot hasznalhatsz helyette.
2015. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A fedoráról mi a véleményetek? mert közbe olvasgatok. A lubuntu úgy látom jo op. A bluetooth is megy vele? Hogy kell telepíteni? különbözik vmibe pl, a windows telepítésétől? Még a későbbiekbe egy ssd-vel lehet meg fogom küldeni a gépet, az kezeli a linux? vagy így az már nem muszáj?
2015. aug. 31. 17:08
 4/16 A kérdező kommentje:
Esetleg letöltési helyet ha linkelnétek az előre is megköszönném!
2015. aug. 31. 17:10
 5/16 anonim ***** válasza:

Csak beírod Google-ba hogy Ubuntu, és felkeresed a weboldalt, onnan a letöltések részről tudod leszedni a Lubuntu-t is. Ha ez tetszik.


Telepítéshez én pendrive-ot ajánlok, bootpendrive-ot kell belőle csinálnod, ehhez több program is van, szerintem a legegyszerűbb az Universal USB Installer. A webhely ahol fent van, a készítés lépéseit is leírja. Nos, ha kész a pendrive, akkor a BIOS-ban a bootsorrend élére az USB-t kell tenni, hogy a pendriveról induljon. Kiválasztasz nyelvet, bill. kiosztást, jelszó, stb... mint Windowsnál. Aztán megvárod míg felmegy, újraindítod, és használhatod is a Lubuntut.

2015. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

itt egy videó a telepítésről.

egy apró baki van benne,hogy törölnöm kellett és újra létrehozni a partíciókat,de annyi baj legyen. .)

a lényeg,hogy kövesd végig azt,amit a videóban csinálok.


https://www.youtube.com/watch?v=WcgX-FvgRbw

2015. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is DEB/UBU fajtársakat ajánlom.

Attól függően mennyire régi a masina, és milyen a CPU -ja, VGA -ja, határozza meg hogy 12.04 vagy 14.04 -es LTS verziót telepítsd. (Linux mint esetén ez a 13 és 17)

Újabb WiFi kártyák esetén pl. 12.04 -en manuálisan kell telepíteni a drivert. (főleg USB -s eszközöknél, pl. TL-WN725N)

A skype működése, hogy elindul pedig szintén CPU függő, hogy tudja -e az SSE3 utasítás készletet.

Ha nem akkor sajnos nincs olyan rendszer amin telepíthető volna, drága MS jóvoltából, nem engedélyezi a régebbi verziókat.


OpenSUSE -ről kevés tapasztalatom van, 2~3 éve mikor utoljára néztem, új hardverek esetén volt gondom (pl. a fentebb írt usb -s eszközzel), amúgy használhatónak mondható.


Telepítés viszonylag egyszerű.

Elindítod live üzembe, ahol kitudod próbálni.

Gpartred programmal zsugoríthatod a mostani partíciód így felszabadítva helyett mellette, de nem törölve azt.

Majd könnyedén feltelepíted a windows mellé.

Kézileg is beállíthatod a partíciókat, akkor legalább 10-15GB -ot hagyj a root mappának '/', és a '/home' -ot célszerű külön venni, hogy a személyes beállítások meg maradjanak újra telepítés esetén is.


Linuxon Firefox megvan, uTorrent helyet qbittorrent / transmission, fájlkezelőnek a DoubleCMD a favoritom.

De rengeteg program már alapból telepűl, mint office -nak a LibreOffice, lejátszónak a VLC...

2015. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké még próbálkozok, elsőre elég rosszul ment de mindegy, már mint a pendrájvra rakás. Utána nem tudtam róla sehogy sem bootoltatni na de mindegy, a win 7-ből sikerült. Utána firefoxon néztem volna a hiradót az m1-et de silverlightet kért de nem találtam semmit hozzá, de amúgy meg feszt összeomlott, ja és ez a legújabb ubuntu tán amit leszedtem! Na jó majd piszkálgatom még de ez a legújabb "nem bejön" nekem :-/
2015. aug. 31. 20:31
 9/16 anonim ***** válasza:

12.04 vagy 14.04 ,ezek hosszú távon támogatottak.

a te gépedhez az Lubuntu vagy Xubuntu lenne a jó választás.

2015. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Debian 8.1-et.
2015. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!