Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ikscape-ben egy szöveget egy...

Ikscape-ben egy szöveget egy görbéhez lehet rendelni és ráteszi, de sehogyan sem sikerül a görbét utánna eltávolítanom, leválasztanom a szövegről. Hogyan lehet?

Figyelt kérdés

2015. szept. 2. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkscape-nél nem tudom, de CorelDraw-ban úgy, hogy a vonalvastagságot 0-ra (nincs) állítod. Vagyis nem távolítod el, csak láthatatlanná teszed.
2015. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem működik, az a szöveggel együtt csinálja, egyébként meg más dolog miatt enekm tényleg le kéne választani és törölni
2015. szept. 2. 21:16
 3/4 tabaki ***** válasza:

Egyrészt:

De, működik. Nem tudom, te mit műveltél, de ha a Kitöltés és körvonal menüben 0 vonalvastagságot állítasz be, a vonalat nem látod, ám a betűvel nem történik semmi, annak a körvonala marad, amilyen volt. A bal alsó minimenüben a vonalvastagságért felelős számra jobb gombbal kattintva választhatod a Eltávolítás pontot, ez a fenti megoldással egyenértékű. De megteheted azt is, hogy a görbének egyszerűen átlátszó színt adsz.


Másrészt:

A fenti három változatban kétségtelenül ott marad a görbe, csak láthatatlanul. Legyen tiszta, ez az ára annak, hogy a szöveg szerkeszthető maradjon. Ha arra már nincs szükség, akkor jelöld ki, utána Útvonal → Objektum átalakítása útvonallá (Shift+Ctrl+C), és annyi, törölheted a görbét.

2015. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem akarom szerkeszthető maradjon, át akartam alakítani útvonallá, de ezt sem engedte nekem, na megpróbálom mégegyszer előlröl
2015. szept. 3. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!