Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire "ellenőrzik" a szoftverkalózkodást, illegális letöltéseket? Azt tudom, hogy Németországban elég szigorúan veszik, de itt hogy mennek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itthon inkább csak a cégeknél ellenőrzik, meg maximum az egyéni vállalkozóknál.
2015. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így nem járnak, hogy bekopognak egy házba, és jönnek ellenőrizni?
2015. szept. 5. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hát. A "szoftver rendőrségnek" nincs ehhez joga (nem a Gestapo ez), a rendőrséget meg más köti le, minthogy Zolikához kimenjen lopott Photoshop-ot keresni...
2015. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És pl. az Adobe, vagy a Microsoft nem látja az interneten keresztül, vagy a programon keresztül, hogy azt valaki legálisan vagy illegálisan rakta fel?
2015. szept. 5. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a törés, akkor nem látja. Ha nem jó, akkor nem engedi futni, kb. ennyit szoktak csinálni.


Viszont nem azt mondom, hogy nyugodtan használj bármilyen illegális szoftvert otthon, de a lebukás esélye nagyon-nagyon kicsi (amíg ezzel nem keresel pénzt, nem nagyon fog senkit érdekelni), mert ettől függetlenül ez lopás, és megsérted a gyártó szerzői jogait, aminek persze ha úgy gondolja, bármikor érvényt szerezhet, ha egyszer az ország/EU törvényei ezt szélesebb körben lehetővé teszi nekik. Egyelőre erre sincs sok esély.

2015. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Viszont vannak programok, amik törést sem igényelnek.

pl. az Office 2003/2007-nek elég megadni egy termékkulcsot, és működik is a program.

Ezeknél hogy működik a dolog? Azt tudom, hogy nem legális, de mégis működik...

2015. szept. 6. 13:38
 7/7 anonim válasza:
Amiért nem muszáj fizetni, azért nem is fizettek, ha tehetem mindent letöltök.. és lekopogom eddig még nem jöttek a zsaruk hozzám, mert letöltöttem a FIFA 15-öt, és börtönbe csuknak, vagy hogy pl a Bosszúállókat HD-ban töltöttem le, nem legális dolog, de mindenki csinálja, és ahogy írták ha nem kereskedsz vele vagy mit tudom én, hanem csak leszeded és felrakod és használod, nem fog jönni az FBI megnyugodhatsz :D ... se Magyarországon, se máshol... lehet hogy nem szép dolog, de nem fogok kiadni ezreket egy GT5-ért, ha egy kattintásal leszedhetem ingyen is.... nem mindenki milliomos... szóval nyugodtan csináld... én már egy igazi Fekete szakáll vagyok a neten :D roaaaaar
2015. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!