Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azt szeretném a segítségeteket...

/^w^/whatsup?:D kérdése:

Azt szeretném a segítségeteket kéni hogy ha nekem a netes szerződésbe az vavn írva hogy 5 mega garantált letöltési sebesség akkor miért 1,1-el szedi?

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 04:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Először is tisztában vagy a megabit és a megabyte közti különbséggel? A szolgáltatók megabitben (Mbit) adják meg a net várható sebességét, ami esetedben 5MB garantált, és valamennyi maximum, amit nem írtál le. Az az 1,1 viszont szerintem megabyte (MB) amit te láttál a torrent kliensben vagy nem tudom hol.

1 MB = 8 Mbit

Tehát a garantált 5 Mbit az 0,625 MB-nek felel meg, tehát teljesen jó ehhez képest az 1,1 MB.


Ha viszont tisztában vagy a különbséggel, és mindkét adatot megabitben (bár kétlem) adtad meg, akkor hívd fel a szolgáltatód, mert nem nyújtják azt amit a szerződésben írtak, tehát tenniük kell valamit. Hadoválj nekik fogyasztóvédelemről meg szerződésbontásról és az talán meghatja őket.

De mondom: előbb legyen tiszta a MB és Mbit közti különbség.

2015. szept. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a második mondatban az 5 Mbit maximum esetedben, csak hogy ne zavarodj össze.
2015. szept. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:

Reklamációt általában a saját tesztoldalukon való mérésnél fogadnak el. Van egy előfizetési csomag ott x mb. le és feltöltési sebességet ajánlanak és alatta ott van a garantált le és feltöltési sebesség.

Kábelinternetem van 20mg.-gás és sokszor mérem de mindig meg van a 20. Míg Adsl volt 8 ra volt befizetve és sosem volt 5-6. Nem rég indult olyan weboldal ahol hatóságilag tesztelik az adott környéken az ottani szolgáltató tevékenységét mivel kormányprogram a szeléssavú internet hozzáférés településtő függetlenül. Jó magam Tcom-os vagyok.

2015. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!