Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tegyem fel a xubuntu...

Hogyan tegyem fel a xubuntu rendszert uefis gépre?

Figyelt kérdés

bioszosra fel tudtam rakni de itt nem merem.

Hogyan csináljam?

Lenovo b50 a gépem típúsa..


2015. szept. 12. 05:32
 1/9 anonim ***** válasza:
" nem merem" Miért ? Kapcsol ki a secure boot-ot és feltudod telepíteni, persze nem árt, h egy újabbat raksz fel, 14.04-est pl.
2015. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A source boot ot miért kell kikapcsolni?

Akkor is kikéne ha windowst akarnák rá telepíteni?


És partícionáláskor kell csinálnom uefi partíciót is?

2015. szept. 12. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert csak win 8-at vagy annál újabb Windowst engedne telepíteni. Legjobb tudomásom szerint nem kell külön uefi partíció, amikor én telepítettem Kubuntu-t, akkor nem csináltam. Mondjuk nekem nem volt mellette Win, nem tudom, hogy lesz-e neked..
2015. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem lesz melette nem akarok.

És ha elrontom ezért szét fog kelleni szedni a gépet.

Biztos jó az úgy ahogy leírtad?

2015. szept. 12. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy eltudod rontani. Particionálást hagyd, hogy a telepítő végezze, ennyi. Ha vmi gond van pl. telepítés után nem indul, az maximum az operációs rendszer hibája lesz.
2015. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De nekem akkor mi az a uefi partíció?

Mert alapból win van a gépen és olyan partíciók is vannak ott amik az előző laptopomon ami biosos volt nem voltak rajta.

2015. szept. 12. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor konkrétan melyik verziójú Xubuntut akarod telepíteni ? Csak annyit kéne, h törlöd vele az egész merevlemezt és cső. Nem kell partíciókkal szenvedned.
2015. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De sajnos kell partíciókkal szenvedni mert az előző linux rendszerem a régi gépen pont azért nem akart elindulni mert olyan egyszerűen akartam megoldani mint ahogy azt te írod.


Nem bootolt be a linux mert a biosnak túl nagy volt a partíció mérete.

Ezért külön elsődleges partíciónak létre kelett hoznom a boot partíciót. És így lett jó.


Ha a telepítőben a valami mást választom ki,akkor én szerkeszthetem a partíciókat.

Akarok boot partíciót és egy swapot a root meg kötelező.

De amikor ezt megcsináltam valami hibát írt ki azért problémázott mert nem volt uefi partíció. Utánna jó volt mert csináltam egyet de feljött egy figyelmeztető üzenet ami azt mindta,hogy ha én ezt tovább fojtatom,akkor nagyon nehéz lesz elindítani a rendszert.

2015. szept. 12. 21:31
 9/9 A kérdező kommentje:
A xubuntu 15 verziót akarom felrakni 64 biteset.
2015. szept. 12. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!