Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elakadtam Windows 8.1 telepíté...

Elakadtam Windows 8.1 telepítésben. Hogyan kellene csinálni?

Figyelt kérdés

Linux op. rendszer van a laptopon, a partíciók fájlrendszere pedig GPT. Ilyenkor az összes meglévőt le kell törölni és úgy már át lehet állítani NTFS-re a partíciókat?


Előre is köszönöm a válaszokat.



#formázás #pre-installed
2015. szept. 16. 06:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is olvass utána, mert már a kérdés is hibás!


Ha mindenképpen le akarod szedni a linuxot (bár normál használat esetén inkább azt ajánlanám, kivéve ha elsősorban játszol, bár a laptop nem erre utal) szóval ha el akarod távolítani, akkor letörölhetsz mindent és újrapartícionálhatod.

A GPT az a partíciós tábla, az ntfs pedig a fájlrendszer. GPT-n is lehet ntfs de MBR-el is lehet ext4. Kicsit tájékozódj mindegyiknek az előnyéről-hátrányáról és az alapján döntsd el mit szeretnél használni. (mármint gpt/mbr dologra gondolok...)


pluszba némi olvasmány hátha nem is akarsz váltani:

[link]

2015. szept. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Végül is első körben semmi problémám nem volt vele, meg elég letisztult az egész. Ha tényleg nincsenek kompatibilitási problémák, akkor szerintem még rajta hagyom, aztán majd meglátom.


Egyébként netezésre meg filmezésre használom elsősorban.

2015. szept. 16. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!