Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom az Excelt rávenni...

Apimacko kérdése:

Hogyan tudom az Excelt rávenni, hogy egy cellában kiírja annak a felhasználónak a nevét, aki a táblát utoljára szerkesztette (mentette)?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 10:33
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Csak makróval találtam:


A következő parancs a "Munka2" nevű munkalap "A1" cellájába beírja a felhasználónevet.

Sheets("Munka2").Range("A1").Value = Environ$("UserName")


Mondjuk automatikusan futtassuk le mentés előtt közvetlenül ezt a parancsot. Ehhez nyisd meg a VisualBasic szerkesztőt Excelben (Alt+F11), duplaklikk balszélen a "ThisWorkbook" elemen, és a megnyíló ablakba másold be:

Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)

Sheets("Munka2").Range("A1").Value = Environ$("UserName")

End Sub


Mentsd el makróbarát munkafüzetként. (Mentéskor a Fájltípusnál)


Hátránya, hogy ha megnyitáskor a makrót nem engedélyezi, akkor nem fog lefutni...

2015. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Van egy függvény:

=INFÓ("KÖNYVTÁR")

Ami elméletileg az adott felhasználó Dokumentumok mappájának útvonalát írja ki, de tartalmazza a felhasználónevet is.

Szöveges függvényekkel kivágható belőle csak a név, de azt már rád bízom. ;)

2015. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, a makrós megoldás korrektül működik. Egyetlen hátránya, hogy -mint írtad is- kikerülhető a használata.

A Második, INFO függvényes megoldással az a gond, hogy akkor is átírja a könyvtárnevet, ha valaki csak megnyitja a fájlt, de nem menti, nem változtatja.

Úgyhogy a makrós megoldást használom, nagyon köszönet érte!

2015. szept. 21. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!