Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használjak e Spotify Premiumot?

Használjak e Spotify Premiumot?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve fizetem, és nagyon szeretem... De amikor rákérdeznek hogy miért használom nem nagyon tudom megmagyarázni. Sokan mondják hogy teljesen felesleges mivel ugyan úgy le tudnám ingyen is tölteni ezeket a zenéket. Szerintetek?

2015. szept. 24. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaz nem a prémiumot használom-engem nem zavar a reklám-de jó dolog.Régebben tele voltam több gigányi zenével amit állandóan húrciztam külső vinyón és pár éven belül elavult a többsége csak a helyet foglalta.Ez már a múlté.

Nem is beszélve hogy olyan tartalmak is vannak amiket még torrentre sem igazán raknak fel.

Általában azok teszik fel ezeket a kérdéseket akik nem is használták még életükben.

2015. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig elég egyszerű a válasz, hogy miért.


A-verzió: le tudom ingyen tölteni.


1. megkeresem

2. letöltöm

3. seed-ben hagyom (mert hát úgy illik)

4. lejött valami lób..tt méretben - konvertálom (kinek van korlátlan tárhelye?)

5. felmásolom a telefonomra

6. felmásolom a tabletemre is, hátha azon hallgatom

7. megunom

8. letörlöm

9. tárolom valahol

10. eszembe jut, hogy milyen jó lenne most éppen mást hallgatni, de azt nem másoltam fel - bosszantó


B-verzió: használok valami streaming szolgáltatást

1. megkeresem

2. hallgatom

3. ha akarom, offline letöltöm


Ennyi.


Nagyjából arról szól, hogy lopni macerásabb :-)

2015. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De Magyarországon a törvény értelmében nem létezik lopás, hisz a letöltés saját célra legális. :)
2015. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem legális, csak nem büntetendő. Ez nagy különbség.
2015. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A védett tartalmak letöltése illegális.

Nem összekeverendő a másolat készítése(eredeti megvásároltról)saját célra.A torrentezés,p2p a Btk szerint nem legális de nem büntethető csak bizonyos értékhatár(500000Ft) összegyűjtött anyag felett.Amennyiben a szerző magánpert indít akkor egyetlen számért is követelhet kártérítést.Az áramló média (streaming) esetén magán célra megengedett a letöltés ahol nem osztod tovább mert az összes adathordozóra amin tárolhatod jogdíjat fizettél legális.Összességében annyira bonyolult és ellenőrizhetetlen ez az az egész hogy erre mondják inkább hogy legális a letöltés.Magyarán lopni nem szabad de ez nem azt jelenti hogy nem lehet.

2015. okt. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve hogy valami kikerül a netre, már nem védett tartalom többé. Ha fizetős oldalról próbálnám megszerezni a zeneszámot - ahogy erre volt már lehetőség - az valóban lopás lenne (megjegyzem ezt se sosem próbáltam). De ahol nem lehetséges a fizetés, onnan nem is lehet lopni, hiába került oda illegálisan. Akinek meg nincs szüksége streaming-szolgáltatásra, az nem is fogja használni (a többség abból is az ingyenes változatot használja). Letöltéssel is a kívánt zenék szerezhetők meg, és kedv szerint módosítható a lista a megunt számok törlésével, és új számok hozzáadásával, mindezt ingyen. A zenevásárlós korszak akár tetszik akár nem, elmúlt, könnyebben elérhetők a zenék mint valaha. Attól hogy nem fizetek értük, még nem szeretem őket kevésbé hallgatni. Sőt megbántam, hogy valaha annyi pénzt kiadtam cd-re, kazettára, amiket ma már meg sem hallgatok.
2015. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csak hamis önigazolás (és egy bírót nem fog meghatni).


De mindenki azt lop, amit akar/tud. :-)

2015. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell álszenteskedni, mindenki úgy ügyeskedik/spórol ahogy tud (különösen a "gazdag" Mo.-n), maximálisan becsületes ember nem létezik. Mindenkinek van valami a füle mögött. Különben is évente rengeteg nagyon jó zene születik, szóval nem értem hol a probléma, ha ezek szerint mégis futja a megalkotásukra. Nemcsak a koncertekből vannak bevételeik az előadóknak, hanem a tévé-és rádiócsatornák, üzletek/szolgáltatóegységek/szórakozóhelyek is fizetnek a lejátszás jogáért.
2015. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!