Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux telepítése gyári Windows...

Linux telepítése gyári Windows mellé notebookra - hogyan?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a Windows 8.1 kiábrándító a korábbi, általam használt (XP, 7-es) verziókhoz képest. Szeretnék váltani Linuxra, de a helyzet az, hogy előretelepítve kaptam a Lenovo notebook-kal.


Hogyan tudnék rá Linux Mint-et rakni? Odáig eljutottam, hogy DVD-ről kiválaszthatom, hogy mit szeretnék indítani, de miután entert nyomtam, nagy feketeség van, és nem is használja az optikai meghajtót, nem indul el a Linux telepítője.


2015. szept. 24. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamit nem jól csinálsz. Ez a választás csak akkor lenne lehetséges, ha már feltelepítetted a Linuxot. Először állítsd be a boot sorrendet, hogy a dvd-n lévő rendszer induljon el. Akkor megjelenik a Linux Mint, megkérdi hogy kipróbálni vagy telepíteni szeretnéd, és ha a telepítést választod, akkor megkérdezi, hogy a Windows MELLÉ telepítse, vagy lecserélje.
2015. szept. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Először állítsd be a boot sorrendet, hogy a dvd-n lévő rendszer induljon el. Akkor megjelenik a Linux Mint, megkérdi hogy kipróbálni vagy telepíteni szeretnéd, és ha a telepítést választod"


Ez az! Én is erre számítok. Ehelyett felajánlja, hogy indítsam el 64 bit-ben vagy 64 bit safe mode-ban. Mintha már rajta volna, pedig biztosan nincs.


És a vicc az, hogy ugyanerről a lemezről telepítettem már egy másik notebook-ra Linuxot (igaz, azon nem volt előtelepített oprendszer).

2015. szept. 24. 23:55
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

A Linux Mint -nek alapból csak Live módban kellene indulni. Utána egy asztali parancsikonról tudod kezdeni a telepítést. Szóval valamiért be sem boot -ol neked.


A BIOS -ba vannak ilyen beállítások, ami a Windowsnak jó, de a Linux kiad tőle. Ilyen pl. a Secure Boot. Ezt érdemes lenne letiltani.

2015. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, ezt megpróbálom!
2015. szept. 25. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
UEFI helyett legacy-ra kell állítani a bios-ban.
2015. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!