Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lett véve egy laptop linpus...

Lett véve egy laptop linpus linuxal a partíciókat letöröltem (3 db volt mot lett 1) felraktam rá a win7-et.. Lent folytatom?

Figyelt kérdés
.....Feltelepült és a végén nem akar indulni csak acer logó aztán feketé képernyő és jobbfelső sarokban villogó csík. (Acer aspire E5 511 G-ről van szó) Nagyjábúl mindent leírtam.

2015. szept. 30. 15:53
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Bekapcsolásnál (Acer Logonál) lépj be a BIOS-ba (F2 gomb).

Boot Mode-ot állítsd UEFI-ről Legacy BIOS-ra és mentsd el a változásokat, mint ebben a videoban:

https://www.youtube.com/watch?v=FgbXBtrHt6M


Vagy ha nem ilyen a BIOS, akkor próbáld a Secure boot-ot kikapcsolni, és CSM-et bekapcsolni, mint itt:

https://www.youtube.com/watch?v=5nG4zMdrHKs


Megj.:

Hivatalosan nem támogatott ennél a modellnél a Win7, az Acer honlapon Win8.1 és Win10 driver-ek vannak:

[link]

Így neked kell keresgélni a chipset, video, audio driver-ek után. (ha bonyolult és nincs segítség, akkor próbálhatsz driver-kereső programot, pl. [link] de a telepítésénél figyelj, mert az ilyen program rákérdezhet telepítés közben más program telepítésére, amit nem kérnél)

2015. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm igazából most a telepítést a válaszod előtt sikerült nagyehezen elindítanom. És már megvannak a szükséges driverek! :)
2015. szept. 30. 19:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Újra telepítettem ugyan ez a hiba a második videónál nekem nem ilyen a bios kevesebb menüpont van ... az első videó sem segített :( win 7-et talán nem szereti? O.o
2015. szept. 30. 20:03
 4/8 CspCsj ***** válasza:

Tehát ilyen menüpont nincs a BIOS-ban?

[link]

2015. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van csak secure Boot nincs ott Boot priority order van de szürke nem lehet csinálni vele semmit :s
2015. szept. 30. 22:45
 6/8 CspCsj ***** válasza:

BIOS frissítést is próbálnék - az Acer oldalon, amit linkeltem, a driver-ek mellett BIOS verziók is letölthetők, ellenőrizd hogy a gépeden lévő a legfrissebb-e (BIOS-ban MAIN menüpontnál - Acer honlapon: v1.08 - 2015/06/10 a legfrissebb), hátha a frissítéssel megjelenik valami új beállítási lehetőség.

(Viszont megnéztem és a BIOS frissítő egy kis program, amit Windows alól lehet indítani, így először egy működő Windows kell rá.)


Esetleg a Security résznél előbb állíts be Supervisor password-ot (jelszót):

[link]

Szokásos módon - kétszer megadni ugyanazt:

[link]

Aztán próbáld a Boot résznél:

[link]

és F10 gombbal mentsd el a változásokat:

[link]

Újraindítás...


Ha semmi sem segít és nem akarod szervizbe vagy informatikushoz vinni, akkor próbálj Win8.1-et, vagy Win10-et.

2015. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Nem a Main hanem az Information menüpontnál írja a gépen lévő BIOS verziót.


Illetve nem találok ehhez a típushoz BIOS leírást, így ha nem sok akkor esetleg írd ide röviden milyen menüpontok vannak (Main, Security, Boot, Exit stb.) és milyen beállítások a menüpontokon belül, hátha csak más néven szerepel nálad a dolog (a Security-nél a Secure Mode-nál ha szerepel Delete/Erase/Restore pont azokat egyelőre ne használd, mert a végén Win8/10-et sem tudsz esetleg telepíteni)

2015. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismerős rárakott win 8.1-et és így megy
2015. okt. 1. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!