Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 alatt manuális...

Windows 10 alatt manuális fényerőállítás laptopom miért nem működik?

Figyelt kérdés

Toshiba laptopomon a klaviatúra funkcionális billentyűjével (és egyéb módon sem, de ez érdekelne elsősorban) nem lehet a kijelző fényerejét állítani (más hasonló a laptopon integrált gyorsbillentyűk működnek /hangerő szabályozó, némítás, wifi be/kikapcs, stb./.


Amennyire észrevettem a fényerő automatikusan változik (adaptív fényerő on?), viszont ez a funkció ki van kapcsolva az "Energiagazd lehetőségek/Séma beállítás/Spec. beállítás/Képernyő/Adaptív fényerő pontban. Asztalon jobb klikk/képernyő beállítás alatt is hiába húzom a csúszkát balra/jobbra nem történik semmi, nem változik a fényerő.


Nem tettem fel VGA drivert mert az oprendszer automatikusan felismerte (lehet azért, mert korábbi Win 7-ről frissítettem és ott fentvolt a legfrisebb), de ahogy most frissíteni szeretném azt írja, hogy elvileg a legfrisebb van jelenleg fent. Korábbi operációs rendszerek alatt néhány napja rendben ment a dolog, azt, hogy a gomb elromlott kizárhatom.


Bármi ötlet? :)



2015. okt. 18. 14:15
 1/1 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne! Az én laptopomban egy ATI Mobility Radeon HD547, és Processzorba integrált HD4000 inteles megoldás működhet. Még win7 alatt volt egy váltható grafikus rendszer funkció, ami alatt a driver elavult volt, Win 10 alatt egyáltalán nem működik. BIOS-frissítéssel sikerült kikapcsolhatóvá tenni ezt a funkciót. Ha ki van kapcsolva, akkor alapértelmezetten az ATI megoldása lép működésbe, fel is telepíti szépen a Catalystet, de nem lehet fényerőt állítani. Ha bakapcsolom a BIOSban váltható grafikát, akkor alapértelmezett, az intel megoldása lesz, az ATI teljesen lekapcsol. Ebben az állapotban lehet fényerőt állítani.
2015. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!