Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Digitális fotózás (hobbi...

Digitális fotózás (hobbi szint) tanuláshoz melyik könyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Online fotó tanfolyam megéri az árát?

2015. okt. 20. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

sok tényezőtől függ, hogy mi mennyire jó. eleve kérdés, hogy milyen könyvet/tanfolyamot választottál ki, az alapvetően milyen, de az is kérdés, hogy te milyen vagy, hogy állsz dolgokhoz, stb. ami az egyik embernek bejött és nagyon jónak tartja, az a másiknak nem biztos, hogy ugyanolyan jól működik.


bizonyos dolgokat meg tudsz tanulni online tanfolyamokból, könyvekből, leírásokból, de ezek a passzív tananyagok nem képesek helyettesíteni azt, amikor hozzáértő emberek konkrétan a te képeidről mondanak véleményt, kifejezetten neked adnak tanácsokat, hogy mit hogyan érdemes javítanod, máshogy csinálnod, hogy jobb legyél. valamennyire különféle fórumok és kép értékelő oldalak is segíthetnek ilyesmiben, de azt nehéz ilyen helyen megállapítani, hogy ki mennyire ért hozzá valójában. így egy valódi tanfolyam jó tanárokkal lehet, hogy többet ér - persze egy normál tanfolyamnál is nehéz megjósolni, hogy az adott tanár(ok) mennyire jó, mennyire ért hozzá, mennyire tanít jól, mennyire változó a színvonal pl hangulat, fáradtság, tanuló közösség, stb. miatt.


sokan dícsérik Joe McNally és Scott Kelby könyveit, nekem bejött a National Geographic sorozat stílusa, David Prakel könyveiről is jókat hallottam, az igazi alapmű viszont még mindig az ezer éves Sevcsik - Hefelle könyv, ami még az analóg időkben íródott, így digitális még nem is létezett, de a fotózás lényege azóta se változott, így az alapokat tökéletesen összefoglalja - úgy tudom, hogy a legtöbb fotós képzésen a mai napig ez a felvételi követelmény.

2015. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm amiket írtál. Hasonlóra gondoltam én is. Egy tanfolyam sok idő és nem kevés pénz.

Az ajánlott könyveket megnézem.

Az alábbi online tanfolyamról értesültem. Erről hallottál?

[link]

2015. okt. 22. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!