Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen gyakran kell újrarakni...

Milyen gyakran kell újrarakni az oprendszert a gépen?

Figyelt kérdés

Mert egyik barátom azt mondta hogy 2 havonta újrakell rakni az oprendszert mert az tesz jót a gépnek, de szerintem ez marhaság én ugy tudom évente kell újrarakni.

Akkor mikor kell?



2015. nov. 6. 21:36
 1/8 anonim válasza:
77%
Soha.
2015. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De néha újra kell rakni mert pl: tesómnak 2 évig nem volt újrarakva és döglassú volt a gépe.
2015. nov. 6. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell újra tenni amikor már rosszul működik vagy lassú, esetleg tele raktad vírussal. Amióta SSD-m van azóta másfélévente rakom újra.
2015. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:
Rendszere válogatja. Az enyémet nem kell.
2015. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell max csak akkor ha már nagyon szemetes, belassult, összecseszett. Ez használat függő, hogy mennyi idő alatt vágja valaki gallyra a rendszerét...van aki fél évente van aki 5. A munkahelyemen például 10 éves gépek is dolgoznak 10 éves oprendszerrel (egyszerű felhasználás mellett).
2015. nov. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 5 éve telepítettem újra, karban kell tartani és nem lassul le.
2015. nov. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az XP óta nem telepítettem újra egy Windowst sem. Eredeti szoftvert használok, nem töltök le minden sz**t, és karbantartom a gépet. Ennyi.
2015. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lajos54 ***** válasza:

Bár ízlések és pofonok különböznek (látszik a véleményekből is), attól függ, hogy mennyit, és főképpen HOGYAN van használva a gép.

Ha nagyon sok telepítés-törlés (eltávolítás!) történik, sokat van állítgatva, elég hamar teleszemetelődik, amit egy darabig ugyan ellensúlyozhat a megfelelő karbantartás, de előbb-utóbb eljuthat oda, hogy csak egy teljes, tiszta újratelepítés segít.

Az monjuk meglehetősen nagy hülyeség, hogy 2 havonta, de 2-3 év után (mint mondtam, használattól függően) megérhet rá.

Sajnos a Windows (verziótól függetlenül) még mindig elég nagyvonalúan bánik egyes dolgokkal, előbb-utóbb teleszemeteli önmagát. Főleg, ha ráadásul valaki gyakran próbál ki ilyen-olyn programokat, majd leszedi őket. A legtöbb esetben ott is marad egy kis "szemét", ha máshol nem, hát a Regisryben. A takarítások, rendszeroptimatizálások tüneti kezelés ugyan jelentenek, de nem mindig elég ennyi.

2015. nov. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!