Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tanuljam meg kezelni a...

Hogyan tanuljam meg kezelni a Photoshopot?

Figyelt kérdés
Rövid idő alatt ki kéne tanulnom ezt a programot, viszont ahogy a youtube tutorialokat elnéztem alig tudtam meg olyan dolgot, amire szükségem van. Tudnátok esetleg ajánlani valami olyat amiből sokat tudnék tanulni?
2015. nov. 26. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdjed az elejétől:

[link]

Rövid idő alatt lehetetlen megtanulni a használatát

2015. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Gyakorold be az alapműveleteket, mint mit tudom én, kivágás/beillesztés, átméretezés, az eszközök használata, rétegkezelés, és amikor valamit nem értesz, kifejezetten arra keress tutoriált. Firkálj, retusálj, készíts montázsokat, és lehetőleg közben magad próbáld megtervezni, hogy milyen eszközökre lesz ezekhez szükséged. Találj ki magadnak megvalósítandó célokat, amelyeket valami miatt érdekesnek találsz, és nem sokkal haladják meg az aktuális tudásodat. Ha nem sikerül megoldanod, próbáld minél pontosabban meghatározni, hogy mi a rossz az eredményen, akkor a teendők is világosabbak lesznek. Én hasznosnak tartom egyszerűbb programok (pl. PhotoFiltre, Fire Alpaca, Phoxo) kipróbálását is, amelyekben nem zavar a lehetőségek tömege. Így szerzel valami ismeretet a képszerkesztés általános logikájáról, és arra az alapra már könnyebben építheted a bonyolultabb furfangokat -- a tutoriálokban pedig jobban el tudod választani, mi a szokásos aprómunka, és mi a megfigyelni való lényeg. A PS meg a hozzá kapcsolódó egyéb programok és kiegészítők egyébként annyira gazdag terület,hogy szinte lehetetlen teljes egészében kiismerni, tehát a kezelésének „meg”tanulása sem igazán behatárolható tevékenység. A magabiztos kezeléshez nem kell ismerned az utolsó eldugott menüpontot vagy a nyolcezredik rafinált ecsetet, inkább az a fő, hogy érezd, mit hol kell keresni. A kezelés gyakorlati része jószerivel csak gombok nyomkodásából és menükben való kotorászásból áll, azon inkább csak az a tanulni való, hogy mindezt hogyan gyorsíthatod föl megfelelő billentyűkódokkal.

[link]

2015. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!