Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az istenért nem akar...

ShrillBear52 kérdése:

Mi az istenért nem akar elindulni a Free Pascal?

Figyelt kérdés
Mivel kell adatbázis és szoftverfejlesztést tanulnom,kell használnom Free Pascalt.De egyszerűen nem akar elindulni.Letöltöttem telepítettem és nincs ikon se sehol se.Se asztalon, se a mappájába se a keresőbe(vagyis ott van csak nem rendes ikon hanem dos-os és csak törölni tudja)régebben letöltöttem és amikor elinditottam megjelent egy fekete parancs sor és utána eltűnt.Valaki segitsen pls!

2015. nov. 30. 21:01
 1/8 ejbenjaro ***** válasza:

A free pascal, mint compiler parancssoros program, nem nagyon van grafikus felülete. Ha a kódszerkesztőjét keresed, az valószínűleg ott lesz abban a mappában, ahova a free pascalt telepítetted. Emlékeim szerint egy fp.exe fájlt kell keresni.

Ha jobban érzed magad Windowsos programok között, akkor inkább a Lazarust telepítsd fel. Ez egy jól használható IDE, amiben sima free pascal programot is írhatsz, meg persze Windowsos grafikusfelületes programot is.

2015. dec. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,olyan mint a pascal azt mondod,lehet megprobálom,de akkor többi osztály társamnak miért működik és nekem nem?Egyszerűen nem értem,hogy miért,nem hogy a tanár értelmes választadna rá -.- amikor megkérdeztem,hogy honnan kel letölteni azt mondta,hogy az internet-ről GG
2015. dec. 1. 15:34
 3/8 tabaki ***** válasza:

Kétlem, hogy ennél értelmesebb választ adhatott volna, szerintem nem tudod úgy beírni a keresőbe, hogy ki ne dobja a Free Pascal honlapot. De ezek szerint sikerült is rátalálnod, úgyhogy nem egészen világos, hogy kerül a csizma az asztalra. Maradjunk az ezek szerint már sikeresen telepített változatnál.

Őszintén szólva, semmi emlékem arról, hogy telepítés után rak-e ikont az asztalra, vagy neked kell odaküldened, de ne is ez legyen már az érdekes, ebből amúgy sem értek egy kukkot sem:

„se a keresőbe(vagyis ott van csak nem rendes ikon hanem dos-os és csak törölni tudja)”

Hova telepítetted? Az én gépemen például alapból C:\FPC könyvtárba került, ha te nem adtál meg mást, gondolom nálad is. Ezen belül van egy verziószámmal jelzett mappa (nálam pl. 2.6.2), azon belül egy bin nevű, abban egy i386-win32 nevű -- ha neked nem 32 bites géped van, akkor ez nyilván eltér. Ebben kell lennie az fp.exe fájlnak, amely a Free Pascal szerkesztője. Ha ez elindul, akkor az ikonkérdés mellékes. Ha nem, akkor van probléma, de a kérdésedből nem derül ki sem az, hogy a saját oldaláról töltötted-e le, se az, hogy melyik változatot, sem az, hogy egyáltalán milyen rendszered van.


A Lazarus jó fejlesztőkörnyezet (nem „olyan, mint a pascal”, hanem egy kifejezetten a Free Pascal nyelvre épülő kiterjesztés, vagy mi), de sima pascal-programokhoz én például jobban szeretem a Geany-t. Kicsi, nem sokkal bonyolultabb, mint a Jegyzettömb, de ha a Free Pascal fordítója tényleg telepítve van, le tudja vele fordíttatni a programot, és mégse olyan fapados, mint a FP saját szerkesztője, hanem egy szokásos Windows-program.


A Free Pascal letöltőoldala:

[link]

A Lazarusé (beépítve tartalmazza a Free Pascalt, tehát azt nem kell külön telepíteni):

[link]

Geany:

[link]

2015. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem voltam érthető,SEHOL NINCSEN AZ A Qrva IKON.Fel sem raktam volna ezt a kérdést ha a mappában nem is kerestem volna.Amúgy alap telepítés-t használtam szóval a c meghajton van.Amúgy 8.1-em van és 64-biteset töltöttem le,mert olyanom van.Sőt ahogy néztem egy csomó dolog hiányzik a telepített mappából.Ez közel sem jó.
2015. dec. 1. 19:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs az ingerült válaszért csak feszült vagyok,,kösz amúgy hogy elinkelte az oldalakat.Persze hogy elöször a hivatalos-ról töltöttem le,mert ha van olyan akkor onnan kell,de egyik sem jó.
2015. dec. 1. 19:51
 6/8 ejbenjaro ***** válasza:

Ha netán a Free Pascal 3.0.0-t töltötted le 64 bites verzióban, akkor félmunkát végeztél. Ahhoz le kell tölteni még a 32 bites verziót is, de ez oda is van írva a letöltőoldalra, csak el kell olvasni.

Bővebben itt: [link]

2015. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
Na, ebben lehet valami... gyorsan próbáld meg.
2015. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Váó és tényleg,köszönöm srácok!Majd később még írok ha minden ok :)
2015. dec. 2. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!