Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A turbo pascal 7. 0 nem akar...

Czúth Csaba kérdése:

A turbo pascal 7. 0 nem akar sehogyan sem pontosvesszőt írni! Miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 20:14
1 2 3
 1/21 Marczi ***** válasza:

Mármint hol? A kész programból nem tudsz pontosvesszőt írni a képernyőre, vagy még csak programot írsz, és nem találod?

Ha a második: milyen billentyűzeten vagy?

2012. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mikor még szerkesztem a programot. Írom a parancsot, ugye raknám a végére a pontosvesszőt...ha sikerülne
2012. ápr. 25. 20:31
 3/21 A kérdező kommentje:
Alapesetben Alt Gr és a kérdőjeles billentyű, de nem reagál rá. Egyébként az egész billentyű máshogy viselkedik. A billentyűt kéne átállítani?Azt hogyan kell megtenni?
2012. ápr. 25. 20:33
 4/21 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd át ezt : [link]


Ha megcsináltad amit ir, akkor CTRL+ALT+F1 = angol billentyűzet, CTRL+ALT+F2 = magzar billentyűzet



Sok sikert.

Üdv.

2012. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Marczi ***** válasza:

Ha magyar billentyűzeted van, akkor:

alt+ctrl+F1-gyel tudsz angol billentyűzetre váltani

illetve nekem a jobb alt (AltGR) és a vessző (tehát az M betű melletti) a pontosvessző.

2012. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
windowson belül átváltja a billentyűzet nyelvét, de a pascal továbbra sem hajlandó pontosvesszőt írni. Kezdem azt hinni, hogy a program nem kompatibilis a windows 7-temmel (pedig 32 bites)
2012. ápr. 26. 19:51
 7/21 Marczi ***** válasza:

Na varj. Milyen operacios rendszer? Amit irtunk (alt+ctrl+f1) XPre ervenyes, ha jol emlekszem vista+7-es alatt nem mukodik (de ennek utanna kellene jarnom, van vagy 10 eve, hogy nem lattam Pascalt...)


Amikor elinditod a Pascal Compilert akkor Dos modban (vagy dos ablakban?) fut a program, tehat nem azt a beallitast hasznalja, ami a windowsban van (meg ha ablakba kicsinyited a compilert, es megvaltoztatod a billentyuzet kiosztasat, akkor sem reagal ra, mert nem ily modon hasznalja.)

2012. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 coopper ***** válasza:

Szia.


Módositottad a config.nt és az autoexec.nt fájlokat a leirás alapján ?


Ha igen valahol azt olvastam akkor sem müködik az AltGr-es megoldások, tehát vagy angol billentyűzet kiosztásod van (és akkor tudsz irni pontosvesszőt meg szögleteszárőjelet, stb), vagy magyar (akkor meg az ékezetes betűket tudod szirni).


Config.nt-be ezt beirni pluszba :

country=036,852,%systemroot%\system32\country.sys


Autoexec.nt-be pedig ezt beirni :

%SystemRoot%\system32\KB16 HU,852, %SystemRoot%\system32\KEYBOARD.SYS


Nállam müködik.

Igaz Borland Pascal 7.0 de a Turbo.EXE-ben lehet pontosvesszőt irni (az é betű helyén van) kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Marczi ***** válasza:
coopper elmagyaráznád, hogy mik ezek a beállítások, és hogy mi közük van a billentyűzetkiosztáshoz?
2012. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 coopper ***** válasza:

Üdv.


Csak annyi, hogy mikor windosban elinditasz egy dos-os programot akkor a rendszer az autoexec.nt illetve config.nt filében megadott "környezetet" biztositja a futó program számára.

(Olyan mint régen A DOS-os korszakban az AUTOEXEC.BAT illetve CONFIG.SYS file tartalma)


Tehát ami benne van az autoexec.nt illetve config.nt filében azt fogja a program "látni".


A fenti módositásokkal a billentyűzetet adod meg a dos-os programoknak (mivel ezek alapból nincsenek benne a ".nt" fájlokban)


De lehet még hangkártya adatokat megadni, illetve a régi clipper programoknak kel a set clipper=xxx parancs, azt itt is megadhatod.


Üdv.

2012. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!