Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blenderben kéne egy kis...

Blenderben kéne egy kis segítség, szeretném a szerkesztés módban kijelölési pontokat a kép alapján, hogy így nézzen ki ezek a pontok vagy micsoda, most a rendes szót nem találtam rá?

Figyelt kérdés

bocsánat az érthetetlen fogalmazásomért de ha valaki érti mire gondolok az segítsen,kérem...


[link]


2015. dec. 8. 14:58
 1/6 tabaki ***** válasza:
Én speciel nem értem. Ez egy szokásos lapkijelölés, a 3D-szerkesztő menüsorában található, a kocka (nem csúcspontját, nem élét, hanem) oldallapját ábrázoló gombocska beütésével állhatsz át rá, mint ez a linkelt képen is látható. De ha ennél bonyolultabb dolgot kellene észrevennem, próbáld meg mégis inkább megfogalmazni.
2015. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"oldallapját ábrázoló gombocska beütésével állhatsz át rá"

bocsánat de nagyon kihagy az agyam,pontosabban

nagyon nem vagyok még jártas a blenderben

2015. dec. 9. 13:41
 3/6 tabaki ***** válasza:
2015. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az odáig oké amit mutatsz,de nekem még mindig négy szögűek a szerkesztési pontok,mint ahogy látod

[link]


azt szeretném,hogy három pontos legyen a kijelölési pontok ami az előző képen látható.

de nem érted mire gondolok akkor meg oldom valahogy...

amúgy fogalmazásban 1-es voltam órán :D

2015. dec. 9. 23:41
 5/6 tabaki ***** válasza:

Hm, nem csodálom. Ezek szerint csak az az egy maradt ki a kérdésedből, amire kíváncsi vagy...


Ja, hát ez attól is függ, hogy eredetileg hogyan építed fel a felszínt. Ha például Sculpt módban, a Dyntopo engedélyezésével mintázod, eleve ilyen felület jön létre (vélhetőleg a kérdésben linkelt forma is így készült). Hasonló lesz akkor is, ha egy sűrűn felosztott felületet Decimate módosítóval egyszerűsítesz. De persze nem vagy ezekre kényszerítve.


Nem tudom egyébként, miért zavar, de ám legyen: Szerkesztőmódban kijelölöd a felosztani kívánt felületet, utána Ctrl+T (vagyis Triangulate, háromszögesítés). Természetesen a képen bemutatott helyzetű négyszögekből hasonlóan szabályos elrendezésű háromszögek jönnek majd létre, ezek csak további műveletek (a vertexek lesimítása, ilyen-olyan torzítások) során rendeződnek át oldottabb helyzetbe.

Ha esetleg mégiscsak ráunsz a háromszögekre, az ellentétét is megcsinálhatod: Kijelölés után Alt+J lehetőség szerint négyszögekké vonja össze az arra alkalmas háromszögeket.

2015. dec. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat a fogalmazásomért de a lényeget leszűrted és sikerült úgy ahogy mondtad(Ctrl+T)Triangulate faces,a Dyntopo engedélyeztem nem az a felület jött létre amit én akartam.

Szerkesztőmódban kijelöltem a felosztani kívánt felületet és Ctrl+T,így nekem egyszerűbb,köszönöm hogy foglalkoztál a bajommal így késői órákban tabaki :)

2015. dec. 10. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!