Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit gondoltok a Win10 operáció...

Mit gondoltok a Win10 operációs rendszerrel kapcsolatos adatvédelmi aggályokról?

Figyelt kérdés
Most Win7-et használok, gondolkodom, h frissítsek-e Win10-re. Olvasgattam az interneten a Win10-ről és ott találkoztam ezzel, h adatvédelmi problémák vannak vele kapcsolatban. Ti mit gondoltok erről? nem tárolok nemzetbiztonsági dolgokat, államtitkokat a gépemen, átlag felhasználó vagyok, átlagos netezési szokásokkal.

2015. dec. 11. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Az átlagos felhasználó is jobban jár ha védi a jelszavait.
2015. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Leszarom. Érdekes,a Facebooktól nem vagytok beszarva, pedig már csak a vérnyomásod nem írja ki a rádkeresőknek.
2015. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a baj vele, hogy egy csomó "elküldöm minden adatomat a Microsoftnak" funkció nem "opt-in", hanem "opt-out" és ezek közül bizonyos dolgokat nehéz is kikapcsolni.
2015. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán érdekel. Spybot Anti-Beacont felraktam, kiegészítettem 1-2 extrával a hosts fájlt, aztán annyi. Igazából rohadtul senkit nem érdekel, hogy ki mit csinál, és ami adatot gyűjtenek, az is névtelen.
2015. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2: Facebookon csak olyan információkat adok meg, amik publikusak.
2015. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meglepődnél ha megtudnád hány követőprogram tömkelege zúdul rád weboldalak megnyitásakor. Gondolom már feltűnt hogy rámész xy oldalra és ott ficcen a facebook profilképed valamelyik részén, azután már szorgalmasan elkezdi neked küldözgetni azokat a reklámokat amilyen kategóriában böngésztél, na meg vannak durvábbak is. És ezeket nem akadályozzák meg a vírusirtók, egyenlőre Ghostery plugin-t használok chrome-n kicsit javít a helyzeten.
2015. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Átlag felhasználóként is igyekszem védeni magamat, már amennyire ez amatőr számítógép felhasználóként lehetséges. Facebookon fent vagyok, de nem osztok meg magamról sok mindent, használom a Ghostery-t is. olvastam olyat is, h a Win7 és Win8.1 is "kémkedik" utánunk, szóval a Win10 "kémkedése" sem vmi új dolog. De nem tudom, annyira nem értek hozzá.
2015. dec. 11. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Szoftverfejlesztő vagyok, pontosan tudom, hogyan működnek.
2015. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak azon gondolkodtam, h vajon milyen veszélyes információt szerezhetnek meg így rólam. Vagy azon kívül, h idegesítő személyre szabott reklámokat kapok (amiket egyébként az Adblock miatt úgyse látok), milyen más "rossz" dolog érhet átlag felhasználóként. Megtudják, h milyen felnőttfilmekre bukik az ember, vagy milyen receptet próbál ki a hétvégén. Nem kezelek államtitkokat. Szóval arra lennék kíváncsi, h mi bajom lehet belőle, ha esetleg követ a Win10.
2015. dec. 11. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!