Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Chrome vagy Firefox?

Chrome vagy Firefox?

Figyelt kérdés
Szevasztok! A Chrome vagy a Firefox a jobb böngésző mostanság, mi a véleményetek erről? Egyébként egy régi gépre használnám. Köszi!

2015. dec. 12. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
régire inkább firefox
2015. dec. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
régi gépbe épphogy chrome, mert kevesebb ramot zabál. Persze én is firefox párti vagyok.;d
2015. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lajos54 ***** válasza:
100%

Sajnos az utóbbi időben szinte mindegyik böngésző nagyon pazarlóan bánik a memóriával. Ráadásul, amelyik mondjuk egy évvel ezelőtt még jónak tűnt, az most már nem biztos, hogy ugyanolyan.

Állítólag az Opera Mini, ami sajnos kifejezetten mobiltelefonokra készült, egész jó. De van a PC-re való "sima" opera, érdemes lehet kipróbálni.

2015. dec. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a PC-re való sima Opera cseszett lassú. Szerintem a Firefox még mindig jobb a Chrome-nál. Esetleg ezt lehet még érdemes megnézni:

[link]

2015. dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lajos54 ***** válasza:
100%

Bár én is inkább a Tűzrókát :) használom, van a gépemen több böngésző is a gyakoribbakból. Néztem a memória használatot, most pillanatnyilag az opera használja (azonos körülmények között) a legkevesebbet. Igaz, nem túl nagy a különbség, de van.

Viszont például a Maxthon, tavaly még messze jobb volt, most meg (több szálon) még a Chrome-ot is túlszárnyalja.

Érdekes módon az IE éri be a legkevesebb lefoglalt memóriával, csak az meg "amúgy" olyan vacak, hogy szinte használhatatlan.

De -mint előbb írtam- ezek a sorrendek gyakran változnak. Szinte minden jelentősebb frissítés után más a helyzet.

2015. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Firefox. Egy "kicsit" kevesebb adatot küld haza.

Régi gépen javaslom hogy kapcsold ki a Flash-t és a JavaScript-et (vagy a beállításoknál, vagy a NoScript kiegészítővel), és csak akkor kapcsold vissza, ha kell. Olyan lesz, mint a villám...

2015. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat! :)

Az igaz, hogy pl. Windows XP-re hamarosan meg fognak szűnni a frissítések Chrome-ra? Mert akkor ezt is szem előtt tartom.

2015. dec. 12. 10:50
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

Hát, bizony: [link]

De vannak bőven olyan programok, amik MÁR nem támogatják az XP-t. Hogy csak egyet említsek a sok közül: DC++ Így tehát hamarosan kénytelenek lesznek valami megoldást keresni azok is, akik eddig azt mondták: "Jó nekem az Xp, mint ahogy eddig is az volt".

2015. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre váltottam Firefox-ra és a Chrome jelenleg fenn sincs a gépen, de én kicsit processzorigényesebbnek és instabilabbnak érzem a Firefox-ot, meg a könyvjelzők kezelése nem tudom miért úgy van hogy minden mentésnél meg kell neki adni hogy az adott oldalt melyik mappába mentse.
2015. dec. 13. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!