Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amelyikkel...

Van olyan program amelyikkel tudom figyelni az internet pingelését? ( Laggométer )

Figyelt kérdés
Megszeretném folyamatosan figyelni az internetem pingelését mert nagyon ingadozó.

#ping #pingelés #laggométer #laggometer #ping figyelő
2015. dec. 20. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az internet pingelését. xD Ilyet nehezen. Ez majdnem olyan, hogy A és B város közötti út sebességét akarom tudni. Ő... Gyalog vagy autóval?


Kb. ugyanez igaz a netre is. "utat" pingelni nem tudsz, de "B várost A-ból" igen.


Az interneted sebessége adott: lásd szolgáltató

Ha arra vagy kíváncsi, hogy egy adott gépet nézve mekkora a válaszidő, akkor az adott gépet kell pingetni.

Ha ez a gép lassú, vagy terhelt akkor nagy lesz ez a szám. Ha ez nem áll fent, akkor kicsi.

2015. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én csak azt tudom hogy a szolgáltató által állandóan pingelek
2015. dec. 20. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

"én csak azt tudom hogy a szolgáltató által állandóan pingelek"


Mi az, hogy "pingelsz"? Próbáld meg megfogalmazni a konkrét problémát, mert így nehezen tudunk segíteni.


Pl. közted és az ISP között nem stabil 10 ms egy oda-vissza trip, hanem időnként ugrál?


Pingplotter nevű alkalmazással meg tudod nézni, hogy hol a probléma és konkrétan mi történik a csomagokkal.

2015. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baja kedves kérdezőnek, hogy valamely "valós időben" működő szoftver és szerver között nagy a válaszidő.


Ilyen pl. az online valósidejű játékok.


Az, hogy egy ilyen programnak nagy a szerver és kliens közötti válaszidő, az nem feltétlen a szolgáltató sara.


- maga a szerver túlterhelt/lassú

- te géped dolgozza fel egyes adatokat késleltetve

- maga a hálózat terhelt (pl. melletted torrenteznek)


A lényeg a szűk keresztmetszet, ami 1000+1 dolog lehet. Ezt ki kell tapasztalni:

- Más szerverre felcsatlakoztatva is olyan?

- Más PC-vel ugyanazt használva is olyan?

2015. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!