Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linpus linux nem engedi...

Coleman5324 kérdése:

Linpus linux nem engedi telepíteni a win-t, miért?

Figyelt kérdés
acer aspire e15, linpus linux rendszerrel, boot sorrend beállítva, legacy-ra rakva. se cd-ről se usb-ről nem bootol hanem a linuxot tölti.. valakinek valami ötlete?

2015. dec. 26. 18:13
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Megvan!! És nem is gondolod, milyen egyszerű a megoldás! BIOS-ban engedélyezni kell, hogy indításkor az F12-re jelenjen meg a Boot menü, s ott már ki lehet választani az USB-t. Nekem így elindult a telepítő, de sajnos újabb akadályba ütköztem. A telepítés előkészítésekor ez a hibaüzi jelenik meg:


"Egy CD/DVD- meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, ill. USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.“


Nincs is CD meghajtó a gépben, és akármit csinálok vele (telepítő pendrive másik USB portba, stb.) nem megy tovább a telepítés.

2015. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%

Na ne mondd!

Ha megnézte volna azt a kib#szott linket, amit három napja ideraktam, akkor talán elolvashatta volna ezt is:

"Try tapping the F12 key on powering up to see if it's enabled. If it is, a boot device menu should appear. Select USB HDD. If it doesn't appear, enter the bios and enable the F12 key startup option. Report back."

Ismerős?

De neeem, itt csak az ment, hogy a Linux így, a Linux úgy, meg mi vagyunk a hülyék! Hát gratulálok!

G.

2015. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Aki hasonló gonddal találja magát szemben ,azzal szeretném tudatni hogy az én esetemben Bois probléma volt, szervízben újraírták a biost ezután gond nélkül ment a telepítés annak módja szerint!


Ennyit a nagy tudorokról akik itt segíteni szerettek volna!

Egyébként köszönöm a segítséget csak esetleg ha nem tartanátok olyan nagyra magatokat, ill. nem néznétek le mindenkit akkor lehet egymás segítségére is lettünk volna!!!!

2016. febr. 8. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!