Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Már fenn lévő Windows XP...

Már fenn lévő Windows XP mellé Linux operációs rendszert lehet telepíteni és használni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok a Linux terén.

Jelenlegi állapot: a gépemen van egy működő Windows XP, amit használok is. De szeretném megtanulni a Linux használatát is, ezért telepíteni akarom a gépemre.


Lehet a Windows és Linux rendszer egy időben egy gépre telepítve? Hogyan telepíthetem a Linuxot úgy, hogy a Windows is megmaradjon rendesen?


Van C, D, E partícióm. A C-n van a Windows, ha a D tartalmát törlöm, akkor arra lehet a Linux-t telepíteni?


Ha már fenn lesz mindkét rendszer, automatikusan fel fogja kínálni, hogy melyik rendszert szeretném indítani éppen?


Kezdőknek milyen Linux disztribúciót ajánlotok, és honnan tölthetem le?


Köszi a válaszokat!


2010. febr. 21. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet, akár azon partícióra is!
2010. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, telepítheted, de akkor az lesz a C meghajtó (mindig a C az alapértelmezett, tehát amelyről épp fut az operációs rendszer), a Windowsos pedig a D (furcsa lesz megszokni).
2010. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Xandros Presto linuxhoz pl van windowsos telepítő, boot menüt is csinál magának. 5-10sec alatt bootol, egyetlen probléma hogy csak vmi demo van ingyen.
2010. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Egy fájlba telepíti az Ubuntut bármelyik windowsos particióra. Nincs szükség particionálásra és másik bootloadert sem kell telepíteni, mivel a Windowsét használja. Ha meguntad, egyszerűen eltávolítod Windows alól.

2010. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!!!! Sokat segítenek. :)


Még kérdésem van:


Miután telepítettem a Linux-t, ahhoz kell külön letöltenem vírusirtó programot akkor is, ha a Windows XP rendszeren van eredetileg?

Vagy hogy működik ez a védelmi rendszer ez esetben?

2010. febr. 21. 13:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: a Wubit próbálom ki most éppen. :)
2010. febr. 21. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Linuxra nem nagyon írnak vírust, szóval arra nem kell. Tűzfalat esetleg érdemes lehet.
2010. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez érdekes! A Linux miért "kivétel" a vírust illetően?

Talán mert kevesebben használják, szemben a széles körben elterjedt Windows-zal? Mert arra meg nagggggyon kell a vírusirtó program. :D


Viszont akkor a Linux ilyen szempontból (is) stabilabb, megbízhatóbb, biztonságosabb rendszer?


Ez már csak olyan érdeklődés részemről.



Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. febr. 21. 14:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Stabilabb, megbízhatóbb? Nem tudom, kéne statisztika.


Biztonságosabb? Attól függ mit értesz biztonság alatt. Nem nagyon írtak rá vírust, mert nincs értelme, nem terjedne el. Viszont sokkal könnyebben tökönlövöd magad, mert egyszerűen windows alapú az átlagfelhasználó számítógépes kultúrája.

2010. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az ezt megelőzően írt kérdéseim csak érdeklődés volt, és kérdés, nem állítás. :)


Viszont egy észrevétel:


A Wubit telepítettem, be is állítottam, hogy az alapokhoz (net, e-mail, dokumentum írása, és hasonlók) megfelelően működjön számomra, majd még használtam egy ideig.


Most visszaváltottam, a Windows XP rendszert választottam, indításkor és a Wubi-hoz képest feltűnően lassabb. Ez miért lehet?


Ekkora a két rendszer közti különbség gyorsaságot illetően, vagy mi más oka lehet?

2010. febr. 21. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!