Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan oldal/program...

Létezik olyan oldal/program amely egy adott szöveget úgy jeleníti meg mintha egy könyv lapjain lenne?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy meg lehet szabni, hogy milyen méretű legyen az oldal (lap) és így megmutatja, hogy ha kinyomtatnám könyvnek, akkor az adott szöveg hol lenne a lapon.

2015. dec. 29. 18:00
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Például a Word-ben a "Nyomtatási elrendezés" nézet.

A lapméretet pedig az Oldalméret-nél kell beállítani.

2015. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Szerintem ez túl összetett feladat ahhoz, hogy tényleges tördelési munka nélkül el lehessen végezni. Ha nem törekszel tökéletességre, akkor természetesen bármelyik szövegszerkesztőben beállíthatod a lapméretet (és még sok egyebet), de ez annyira durva becslést ad, hogy olyan módon, ahogy írtad, a gyakorlatban pont nem használható. Tehát azt meg lehet így határozni, hogy nagyjából hány oldal lenne a könyv, 1-2 oldal pontossággal arra is tippelni lehet, hogy hányadik lapra kerülne egy mondat, de hogy az oldalon alulra vagy felülre kerülne-e, az már teljesen bizonytalan.

Más kérdés, hogy egy kiadványszerkesztőben mindent pontosan meg tudsz határozni, de hát ez azt jelentené, hogy készre szerkeszted a könyvet. Ez sem reménytelen feladat, de nyomdai tapasztalat nélkül nem biztos, hogy használható lesz az eredmény.

2015. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Nekem már az is elég ha egy adott lapméeetett megadva, rudni fogom,hogy kb hány oldalas lesz a könyv

2015. dec. 29. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!