Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lubuntura wine telepítése hogyan?

Lubuntura wine telepítése hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy gyengébb laptop aminek a HDD meghalt.

(intel pentium 2 magos 1.66Ghz 1 gb ram..)

Idő betelik míg beszerzek egyet és közbe kéne neteznem.


Gondoltam felteszek egy Linuxot sose próbáltam még na majd most, szépen pendrivéről futtatom.


Láttam h a lubuntut ajánlják ezért ezt tettem fel (Lubuntu 15.10) ezt a magyar ubuntu oldaláról szedtem le. Szépen fel is ment telepítettem egy másikra (2 pedrivével xd)


A vége az lett h jól működik csak annyi a gond h telepítenem kéne a wifi illesztőprogiját ami exe állomány.


Utána olvastam h kell hozzá ez a wine nevű bővítmény.

Nem találtam sehogy a rendszeren ezért külön letöltöttem hozzá 5 félét amit pendrivével átmásoltam egyikkel se jó. Mindig valami hibát ír ki különbözőeket ...


Ez tényleg ennyire bonyolult nem vagyok az a kezdő de ez most alaposan kifogott rajtam én csak netezni szeretnék :D


2015. dec. 29. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
windowsos illesztőprogram nem fog működni linux alatt, még winennal sem.
2015. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen ?

akkor ennek annyi, net nem csiholható rá? :D

2015. dec. 29. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:
mivel régi biztos van rá linuxos driver, csodálkozok is, hogy magától nem ismeri fel. Nos.. hardver alapján bújni kell a netet és reménykedni.
2015. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A wifi szabványú hálózati kártyához való Windowsos illesztőprogram nem való a Linuxhoz.


Vagy már eleve tartalmaznia kéne: ez a kernelüzenetekből - lásd dmesg parancsot vagy a /var/log/syslog állományt - a betöltött kernelmodulokból - lásd az lsmod parancsot - deríthető ki; vagy az utólagosan engedélyezhető zárt forrású kernelmodulból - Alkalmazások menü -> Beállítások -> További illesztőprogramok - adható hozzá.


Ha nem lenne benne alapból, akkor külön Linuxos meghajtóprogram kell hozzá. Ha tudod a típusát, a gyártó (akár a hálózati kártya, akár annak chipkészletének) oldalán jó esetben találhatsz hozzá.

2015. dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utána néztem a dolgoknak.

Igazatok lehet.

Annyi feltűnt hogy más a billentyűzet kiosztásom, tehát az z-t és y- t felcseréli és nem tudok "@"-t se írni.


Ugye a wifit FN-F5 kombinációval tudnám bekapcsolni de hiába nyomom nem történik semmi.

Lehet hogy nem is érzékeli mert el van állítva a billentyűzet így nem az illesztő progival van a gond hanem magával a billentyűzettel ?

Annyi még hogy én a Lubuntut feltettem egy 4gb os pendrivére az UNIVERSAL USB installer programmal amit ha bedugok tudom futtatni magát a programot ill tudnám telepíteni is de ezt ugye nem tudom mert nincs 4gb osnál nagyon pendrivém és ő 4.4 et kér.


Így hogy csak simán futtatom megtudom valahogy változtatni a billentyűzet kiosztást ? lehet csak ennyi a gond.

A menüben néztem a Mouse keyboard -ot felugrott egy ablak, oda lehetett minta kép begépelni betűket h felismertje a kiosztást de nem történt semmi..

2015. dec. 30. 00:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elképzelhető, hogy a Wifit nem kapcsolgatja a billentyűkombináció, nekem nem egy gépem volt, ami alatt Linux-szal ez nem működött. Olyan gépem viszont még nem volt, aminek a Wifi kártyáját nem tudta kezelni a Linux.


Nehéz így távolról, kevés információval segíteni. Azt sem értem, milyen 4 GB-s pendrive-ról van szó, hiszen egy Lubuntu telepítő kb. 700 megás, vagyis 1 GB-s pendrive bőven elég neki. És egy ilyen telepítő fut live módban is, vagyis indíthatsz is rendszer vele, és bármikor telepítheted is.


Nem akarok senkit megsérteni, de a Linuxokat nem arra találták ki, hogy ha "vészhelyzet" van, akkor hirtelen elkezded használni, és minden gyönyörűen, a várakozásoknak megfelelően fog működni. Nagyon jó kis oprendszerek épülnek rá, én már 6-8 éve csak Linuxot használok a mindennapokban, gyengébb és erősebb gépen is, de bele kell szokni, és fel kell készülni, mert rengeteg - ehhez hasonló - buktató van benne.


De ha a billentyűzetkiosztás megváltoztatása probléma, akkor nem biztos, hogy a Wifi gondját meg fogod tudni oldani. Szerintem próbálj meg az ismeretségi körödben olyan embert keresni, akinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata.

2015. dec. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!