Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van értelme arra gyúrni hogy...

Van értelme arra gyúrni hogy egy játék 50-60 fps fölé menjen?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azzal kábít hogy fejleszteni kéne a konfigját mert adott autós játék előző része még 80 fps-el ment ez az új rész meg csak 50-60-al.


???

Nem elég az 50-60? Úgy tudtam az emberi szem kb 25-30 fps-nél már érzékeli a folyamatosságot így efelé menni kb felesleges de ha van egy kis rátartás (2x az már elég rendes rátartás ) legyen 50-60 fps.


Efelé menni minek? Ne mondja nekem senki hogy észre lehet venni hogy 80-al fut vagy 60-al!

Mert nem igaz.


2015. dec. 30. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudod mit ? Rövidre zárom az egészet. Igazad van, nem igaz.
2015. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75 hz-en többnyire észre veszed 60 hz-en nem annyira. mondjuk én 60 hz-en is érzékelek fps játékban különbséget 90 és 150 között mert minél nagyobb az fps annál kisebb az input lagg. de mondhatni emberi szem függő is , ki mihez van szokva. ha neked jó az 50-60 akkor játssz annyival. ha neki a 80 fps jó akkor ne háborodj fel rajta mert ő neki így kellemesebb. ez tudod olyan van aki sétál a boltba van aki meg gyorsan megy .
2015. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Manapság ez a mérőszám, amivel menőzni lehet, mert a cerkaméret már nem trendi. Én a magam részéről 30 FPS-nél megállok, mert nekem tökéletes.
2015. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

csgo-ban nincs meg a stabil 60 fps-em, és mindig lelőnek

De mikor megvan akkor ölni könnyebb

2015. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ne mondja nekem senki hogy észre lehet venni hogy 80-al fut vagy 60-al! "


akkor minek tetted fel a kérdést ha nem vársz rá választ? egyébként alapjában véve az alap feltételezés az hogy 60hz-s monitoron 60fps az ajánlott.. az fps játékosok meg nyomatják hogy 60hz-s monitoron is legyen 200000 fps mert akkor szuper lesz.. speciel ha nem valami nagyon különleges autós játék amiben fénysebességgel mennek az autók nem biztos hogy észrevehető lesz.. egyébként teszt alapján a 140hz-s monitoron a 140fps látható különbséget hoz a 60fps 60hz-hoz képest.. az meg hogy 25fps folyamatos az nem aszt jelenti hogy szép folyamatos.. filmnél nem tűnik fel de interaktív cuccnál én is szeretem legalább az 50-60fps-t bár csak casual gamer vagyok

2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a 25-30 egy tévhit, igen is van látható különbség 30 és 60 fps között főleg ha minden egyes képkocka pengeéles. A TV esetén a képkockák homályosodnak a gyors mozgástól (ezt természetesen is így látod), így olyankor folyamatosabb a hatás. Ráadásul a TV passzív, míg játék közben érzed is a sebességet (itt jön képbe az input lag is). Egy régi cikk azzal foglalkozott, hogy a szemünk valószínűleg nem érzékelhet többet 70-75 fps-nél, de már a 60 is kielégítő. Valóban a 60 fps már elég jó (ennél többet a legtöbb monitor meg se tud jeleníteni). Viszont teszteltek egyszer egy 100Hz-es monitort és látatlanba kellett megállapítani, hogy mikor 60 és mikor 100 a képfrissítés száma másodpercenként. Egy egyszerű játékos nem vette észre a különbséget (ez Battlefield 3 alatt volt), míg az a srác aki jól ismerte azt a játékot és nagyon sokat játszott már vele minden esetben meg tudta mondani, hogy ez most 60 vagy 100. Mondjuk autós játékban és 30-40 fps-vel is elégedett vagyok, míg lövöldözőseknél általában kielégít a 40-50 fps is, de 60-nál nem igénylek többet. Szerintem az fps hajkurászásban a ritka és nagyon minimális előnyökön felül szerintem leginkább sznobság, menőzés és placebo hatás áll (no meg legyen mire fogni, hogy miért kaptam ki).
2015. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 +1


kerdezo ez gyakorlat fuggo meg jatek


leginkabb a szoftvernek kell a magas fps, es nem azert mert jo hecc sok fps t latni az fps szamlalalon...


nem tudom hogy ez esetben van e gyakorlati ertelme

2015. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

60hz-es monitorhoz nyílván ajánlott a 60+ fps.

és ahogy írták,pl CS:GO-ban ha 100alá esik,sz rba fognak lőni,mert az egész engine el van b szva,és leegyszerűsítve később látod meg az embert.haverom emiatt 1024x768-ban játszik,pedig global..

2015. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem értem miről beszéltek. 60hzes meg 100hzes meg 120hz es monitorok? Hol vannak ilyenek? Múzeumban? Ezek CRT technológia esetén érvényesek.

Ki használ már ilyet? A 70 éves anyámnak is ezer éve LCDje van ott meg nincs se ennyi se annyi, mert LCD.

2015. dec. 30. 19:42
 10/11 anonim ***** válasza:

én is 1024x768-as felbontáson játszok, és van amikor 100 fps-em van, van mikor 30

És fullhd-s 21"-os tv-m van

Eddig cs-n kívül nem sok fps-el játszottam, a cs-n kívül elég volt a 30 fps

Tény hogy nem mai gépem van

2015. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!