Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Programozók, ti milyen operáci...

Programozók, ti milyen operációs rendszert használtok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem kijelenthetjük, hogy attól függ, hogy min dolgozik az ember, eléggé tudja korlátozni a szóbajövő lehetőségeket(teszem azt egy Unity fejlesztőnek a linux szóba sem jöhet, osx el rengeteg plusz probléma van, kizárásos alapon marad a win).
2016. jan. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kolléga mondta, a cél szentesíti az eszközt. Sokan esküsznek a Linuxra (én is azt használtam, mikor tanultam a programozást), míg másoknak fontos a Windows.
2016. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Webes dolgokat szoktam, arra kenyelmes a windows, illetve x86 progikat is, azoknak linuxon es winen is futniuk kell, de win+visual studioban irom.
2016. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Windows. Kényelmes és kiforrott rendszer.

G.

2016. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fejlesztéshez (Xubuntu) Linux-ot.

Teszteléshez minden mást.

2016. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit akarsz csinálni. C#, .Net, wines dolgoknál nyilván elkerülhetetlen a windows, hiszen főleg ott működik csak.


Webfejlesztés: kizárólag linux szerinitem, git, npm, (grunt, bower, ruby gem-ek), heroku miatt, win-en plusz szívás ezeket mingw-vel használni, útvonalak, stb. (egy wines kollégám szokott szentségelni ilyesmik miatt) linuxon meg alapból megy az ilyesmi. IDE (phpstorm, brackets, atom, netbeans, stb.) meg általában multiplatform. Az egyetlen probléma az IE szokott lenni, de virtuális gépen tesztelni lehet azt is. Hogy a biztonságról (vírusok?) meg a kulcspáros ssh-król ne is beszéljünk, apache-php-mysql is egy paranccsal telepíthető lokálisan, nem kell előre összerakott, így-úgy működő cuccokkal szívni.

2016. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lakatos István ***** válasza:
100%
Linuxot. Minden itthoni gépen más disztribúció van.
2016. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Linux.
2016. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!