Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez vajon lehetséges (program...

Ez vajon lehetséges (program magyarítás)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő helyzet állt elő: Van egy PC-s játék (lényegtelen, hogy melyik), amit szeretnék magyarítani. Sajnos nem találtam semmi nyelvi fájlt, még a rejtett fájlokat is átfésültem, de nem. Kezdő vagyok ilyen téren, de tény, ami tény, már 10-12 játékot lefordítottam, szóval már egy "picit" értek a dologhoz. A nyelvi fájl (általában) egy XML-ben van benne, de nem találtam ilyet. Gondoltam arra is, hogy valami tömörített állományba van benne, de nem. DAT fájlok pedig megint kizárva, mert most konkrétan ebben a játékban NINCS nyelvi fájl, persze attól függetlenül bármi lehet az a DAT, de az már a programozókra tartozik, nem pedig rám :) Ma egy érdekes gondolatom támadt: az lehetséges, hogy a nyelvi fájl magába az .EXE fájlba van "beágyazva"? Elvégre tény, hogy az .EXE is tartogat magában valamit (pl: az ikonját), így gondoltam, hogyha máshol nem, akkor ott. Ha viszont ott lesz, akkor vége a mókának, programozási ismeretek nélkül nem akarok belepiszkálni az .EXE-be. Esetleg, ha nektek lenne valami ötletetek, módszeretek erre az .EXE megnyitás dologra, azt kipróbálnám, persze csak egy másolaton. A válaszokat előre is köszönöm!
2016. jan. 3. 17:08
 1/5 A kérdező kommentje:
UI: Bocsi, rosszul írtam az XML-es dolgot, játéka válogatja, hogy miben van a nyelvi fájl.
2016. jan. 3. 17:15
 2/5 waland ***** válasza:
Nagy titok melyik játék? Mivel nem biztos, hogy valaki még nem talált ki rá valami célprogramot, amivel a feliratot ki lehet venni.
2016. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A játék nem komoly (ne ilyen transformers, vagy GTA vagy miegymás játékra gondolj!), csupán egy kis egyszerű, szórakoztató játék. Magyarország nagy része nem is ismeri ezt a játékot, sőt a világ 99%-a sem, ebből adódik, hogy lesz@rják, nincs hozzá magyarítás, így hát önállóan kell boldogulnom.


De ha kíváncsi vagy: a játék a Peggle Deluxe, melyet a PopCap Games készített, de aligha fogsz hozzá találni ilyen exe kicsomagolósdit.


De több szem többet lát! Sok sikert! :)

2016. jan. 3. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármit lehet az exe be ágyazni, akár az egész játékot szöveggel, hanggal, képpel, mindennel - csak épp nem ideális, révén újra kell fordítani mindent, az meg egy peggle esetében sem lehet kimondottan kevés idő, szóval ez elég valószínűtlen - btw az alapjáték távolról sem ismeretlen, egy rohadt régi sorozat amiből már legalább 30+ részt csináltak.
2016. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 waland ***** válasza:

Na megvan.

Ki tudtam bontani a játék .pak fájlját, ebben van minden, szerintem az is, ami neked kell. A gond az, hogy nem tudom hogy kell visszacsomagolni :D

[link]

Innen vettem a progit, ami kibontotta.

itt kereshetsz megodásokat: [link]

ill. itt: [link]

2016. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!