Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tömörített fájl tartalmának...

KataLeeN kérdése:

Tömörített fájl tartalmának szövegfileba történő kilistázása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy külső HDD-m, azon rengeteg rar. Meg lehet valahogy oldani, hogy a tömörített állományok tartalmát kilistázzam txt-be?


Gondolom, command line-nal megoldható valahogy, de nemigen vagyok otthon a témában. Ha valaki szánna rám némi időt és adna e tekintetben útbaigazítást, azt nagyon szívesen venném, igen fontos lenne és nagy segítséget jelentene.


Köszönöm és kellemes napot,

Eszter



2016. jan. 4. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy megkeresni a HDD-n az összes rar-t, és fájlonként kiírni egy txt-be hogy mit tartalmaznak, fájleveket?
2016. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, lényegében igen.

Windows mappák tekintetében ismerek egy csomó hasonló megoldást, pl.

dir /s /b /o:gn

dir ..\myfolder /b /s /A-D /o:gn>list.txt

stb.


Most valami hasonlóra lenne szükségem, csak tömörített file-ok kapcsán, anélkül, hogy bármit is meg kéne nyitnom.

2016. jan. 4. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

ha fel van telepítve a winrar, és a parancssorban elérhető az "unrar" parancs, akkor valahogy így:


forfiles /m "*.rar" /c "cmd /c unrar lb @path > @fname "


[link]

2016. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reflexiót.


Mint említettem, nem igazán vagyok otthon a problémát illetően, ezért inkább újfent kérdezek, nehogy elrontsak valamit. Még nem is csatlakoztattam a HDD-t, előbb a helyi lemezeken nézném meg, mi merre hány méter.


Megnyitottam a cmd-t, jelenleg ott vagyok, hogy

C:\Program Files\WinRAR


ezek után beírtam, hogy unrar.exe.

Gondolom, hogy elérhető a parancs, mert kijött egy

Használat: unrar <parancs> kezdetű szöveg jó sok opcióval, paranccsal és kapcsolóval.


Ha most beírom az Általad mellékelt

forfiles /m "*.rar" /c "cmd /c unrar lb @path > @fname "

sort, akkor pontosan mi történne?


Mely rar-okról készülne filelista (mindegyikről a gépen?) , illetőleg pontosan milyen textfile-ba, hova mentené ezeket?


Ne haragudj, hogy ilyen szintről indulok, de igyekszem gyorsan felfogni.

Ha van rá mód és persze, némi időd, akkor megköszönném, ha alapfokú aspektusból, elemibb rálátással kezdenénk, nehogy elrontsak valamit.


Még egyszer köszönöm.

2016. jan. 4. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha lefuttatod, akkor az adott könyvtárban (a winrar-ban) megkeresi az összes rar fájlt, és azokból csinál ilyen listát. Gondolom, nem sok ilyen lesz. Amit linkeltem, ott vannak további kapcsolók, amik neked hasznosak:


/s - ennek hatására rekurzívan keres alkönyvtárakban is

/p "d:\rarok" - ennek hatására a "d:\rarok" könyvtárban kezdi, "feljebb" nem megy, vagyis nem nézi meg a teljes d-t


Szóval így próbáld akkor:


forfiles /m "*.rar" /s /p "g:\rarfileok" /c "cmd /c unrar lb @path > @fname "


viszont így oda fogja csinálni a fájlokat, ahol jelenleg álsz, a winrar könyvtárába. Először lehet jobb lenne egy üres könyvtárba lépni.

2016. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


Még itt vagyok, de valamit mindig elrontok bizonyára, mert eddig mindig az alábbiak egyikét kaptam.


"A megadott nevet a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként..."

"Hiba: érvénytelen argumentum/kapcsoló"

"A megadott könyvtár nem létezik"



Az Általad linkelt lapról az alábbi parancssort pl.

List the size of all .doc files:

C:\> FORFILES /S /M *.doc /C "cmd /c echo @fsize"

már működésre bírtam, szóval azért van remény, de egyszerűen nem tudom, mit rontok el, pláne, hogy mindig más a hibaüzenet.


Most csináltam a C-n belül egy rarok mappát, abba beleraktam egy rarállományt, és a fent írt sorod esetén a

g:\rarfileok helyére c:\rarok-ot írtam.


Nem értem, miért írja ki, hogy a megadott könyvtár nem létezik. Vagy benéztem, félreértettem valamit?

2016. jan. 4. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!