Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy használaton kívüli...

Hogy használaton kívüli programok vannak a gépen, mennyire zavar be pl. a letöltési sebességbe?

Figyelt kérdés
Szakember készítette elő nekem, mezei felhasználónak a jól felszerelt gépet. Úgy gondolom, mindent meghagyott, csak a munkahelyre vonatkozó adatokat szedte le.
2016. jan. 16. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A használaton kívüliek semennyire. A fölösleges programokat te is le tudod szedni a vezérlőpulton keresztül.
2016. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Csak a Skype-ot mertem leszedni. Akkor békében hagyom, mert úgy látom nem nagy helyet foglalnak.

Az utolsó használat dátumára nem adhatok, mert pl a Windows Media Playernél 2010-et ír, holott minden nap használom.

Köszönöm szépen, megnyugtattál a szakembert, meg a famíliámat illetően is.

2016. jan. 16. 11:18
 3/13 Szirty ***** válasza:

A letöltési sebességbe konkrétan kevés zavar be. Nyilván csak az amelyik végletesen terheli a gépet vagy komolyabb hálózati forgalmat generál a háttérben.


A nem használt gépre telepített programok:

1. Foglalják a tárhelyet.


2. Ha valamilyen funkcióval bírnak indításkor, akkor növelik a bootolási időt, mert minden indításkor lefuttatja a rendszer.


3. Sok program szolgáltatásokat is telepít, amik mindig futnak attól teljesen függetlenül hogy az adott programot amihez tartozik használod-e vagy sem. Ez fogyasztja a memóriát és fokozhatja a processzor használatot (pl. quickstart megoldások, automatikus frissítés szolgáltatások)


4. A háttérben futó telepített folyamatok hálózati forgalmat is produkálhatnak és a biztonságot is alááshatják.

2016. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó használat nem is arra vonatkozhat, amire én, laikus gondoltam:(

Ezeket törölhetném, ugye?

Motorola SM56 Data fax Modem

apple Mobile Device Support

Media Player Codec Pack ?

2016. jan. 16. 11:36
 5/13 anonim ***** válasza:

A kodec pack-ot feltétlenül, az apple is mehet a levesbe.


A modem az illesztőprogram, azt ne töröld, bár valószínűleg az életben nem fogod használni a beépített modemet.

2016. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Microsoft NET Framework a sok frissítésse?

Az iTunes-re nekem nincs szükségem, ahogy utánaolvastam.

2016. jan. 16. 11:40
 7/13 anonim ***** válasza:
A kodek csomag törlése után használj valami normális videólejátszót, például a VLC Player-t.
2016. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Régi elavult update fájlokat is törölheted, esetleg a rendszer-visszaállítási pontokat is. Futtasd a lemezkarbantartót, ezekkel mind helyet szabadíthatsz fel.


Nagytakarítás után nem árt egy töredezettség-mentesítés

2016. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A töredezettségmentesítést gyakrabban csinálom, mint szükséges lenne. A frissítésekről meg azt olvastam, hogy egymásra épülnek, ezért nem mertem.

Nagyon megköszönöm a szívességedet.

2016. jan. 16. 11:51
 10/13 Szirty ***** válasza:
A NET Framework-öt maghagynám, mert az egy keretrendszer, amit bizonyos (sok) programok használnak.
2016. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!