Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wacom Intuos Draw-nál mit...

Wacom Intuos Draw-nál mit jelent, hogy hegyek ajándékba? Elkopik a hegye használat közben, vagy hogy kell ezt értelmezni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 21. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kopik, de a Wacom-hoz legalább lehet kapni póthegyet. Nekem napi 2-3 óra használattal évente kell cserélni. De pár hónapja találtam egy videót arról, hogy lehet a fűszegélyvágókba való damilból hegyet barkácsolni:

https://www.youtube.com/watch?v=7ONtK_fDplM

2016. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tabaki ***** válasza:

Én sokkal kevesebbet használom a magamét, és eddig egészen jelentéktelen a kopás -- ami egyébként természetes, hiszen folyamatosan súrolod a hegyet a tábla felületéhez, körülbelül olyan nyomással, mintha ceruzát használnál. Ez nem túl nagy erő, de jelképesnek sem mondható.

Első, kösz a fűnyírós tippet!

2016. jan. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg úgy van beállítva, hogy a levegőbe rajzolva, akkor rajzoljon, ha nyomom a gombot, de kíváncsi vagyok a videóra :)
2016. jan. 22. 05:09
 4/14 A kérdező kommentje:
Remek videó!, annyi kérdés, hogy nem bántja a tábla felületét?
2016. jan. 22. 05:14
 5/14 A kérdező kommentje:
De így is érzékeli a tábla, ha a heggyel klikkelsz, vagy így már az a funkció elveszik és gombosra kell állítani?
2016. jan. 22. 06:05
 6/14 anonim ***** válasza:

#4: Nem karcolja, puhább, mint az eredeti.

#5: Ha jó hosszúságúra vágod, akkor érzékelni fogja.

2016. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kell valamit a damil végével csinálni? vagy keresztbe elvágom, és akkor lapos legyen a vége?
2016. jan. 22. 11:40
 8/14 tabaki ***** válasza:
A videón még polírpapíron meg is hegyezi. Így, kipróbálás nélkül azt mondanám, valószínűleg fölösleges.
2016. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tabaki ***** válasza:
Kipróbáltam simán elvágott szállal, én nem érzek különbséget.
2016. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát de gondolom az is lényeg, hogy ne sértse a tábla felületét, aminek szerintem inkább ilyen gömbölyű-féle hegy kellene. Igazi ceruza esetén ugye pontatlan lenne, a nagyobb felület miatt, mint egy hegy, de ez mindegy mekkora hegyű, úgyis egy pontba mutat csak.. Mert 2 napja vettem a táblát, és en szamomra felháborító, hogy kopó hegyeket találtak ki hozzá. Azért digitális, mert nem analóg, szerintem.. jó tudom bevétel.. milyen anyagból lehet a hegy?
2016. jan. 23. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!