Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Romolhatott a minőség?

Romolhatott a minőség?

Figyelt kérdés
Egybe voltak meg nekem az albumok, mármint nem külön volt minden zene hanem egybe. Volt olyan is amin az elején hülyeségek voltak vagy a videó klip miatt beszéltek az elején stb. Na letöltöttem az Audacity-t hogy vágjam szét őket, minden jól is bent rengeteg zenéket vágok már napok óta. Ma pedig észre vettem a programban hogy amikor mentem el ott van egy beállításgomb ahol belehet állítani hogy milyen minőségben mentse el. Eddig 128 kbps-n volt és én végig ebben a minőségben mentettem 192,320-as zenéket. Most lerontottam a zenéket ugye? Van sok amiről nem is tudom hogy elsőnek milyen minősége is volt meg nem pár órás munka lenne. Szóval, szerintetek?
2016. jan. 28. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de észrevetted, hogy a 128 kevesebb, mint a 320? Igen, romlott...
2016. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bitráta csökkenése minőség csökkenést is jelent, igen. Ráadásul gondolom mp3 (veszteséges tömörítés), szóval a kikódolás és visszakódolás is ront rajta kicsit, akkor is, ha ugyanolyan bitrátával mented.


De annyira nem aggódnék. Ha hallásra nem tűnt fel, akkor teljesen jó így is. :)

2016. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos picit feltűnik haha Eddig csak 192 vs 128-at néztem. De nem fogok napokat megint rászánni, kb 3-4 album ami rontva lett :D Hm mindegy... Mielőtt csináltam volna rendesen át nézhettem volna a progit.
2016. jan. 28. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben azokat a zenéket nem szétvágtad, hanem kinyírtad.

Legközelebb majd jobban fogod figyelni a program(ok) beállítását.

Sajnos alapértelmezetten minden mp3 tömörítő program a 128kbps-re van beállítva.

2016. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amiket kivágtam nincs benne gondolom a progiban, szóval nem tudom vissza hozni a jó minőséget csak ha újra átnézem mit vágtam meg és újra csinálok mindent. Kezdő... hibából tanulsz haha Nem voltam eddig jártas ilyenekben sajna. Jobban járok ha nem 128-ra van állitva alapból.
2016. jan. 28. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
320-ra állítsd, konstansra.
2016. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!