Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A blender miért akadozik...

Ferenc Takáács kérdése:

A blender miért akadozik (főként edit módban)? Bővitsem a ram memóriát vagy keressek jobb videókártyát?

Figyelt kérdés

A gépem specifikációja:

ram: 8GB

gpu: NVidia gt840M

cpu: Intel I5



2016. febr. 1. 16:59
 1/2 íazazazazaza ***** válasza:

A géppel nincs semmi gond szerintem nekem is ugyan ilyen a gépem csak még a videó kártyám roszabb, bár ez csak a render sebességre van kiahtással.

Jobb videókártyát tényleg csak abban az esetben keress ha nem bírod kivárni az adott időt amíg renderel(Ha egyentalán képek készítésére használod a blendert)

Szerkeztő azaz Edit módhoz nincs köze a vkarinak, az inkább proci szerintem, de ne hardware-es hibát keress!

Próbáld meg kevesebb részre felosztani a tárgyakat modellezés közben az sokat segíthet, hisz egyértelmű hogy nem bírja a proci ha egy 1x1-es plane-t fel subdivide-olsz 10000 részre :D

Viszont ha erre odafigyelsz, és még így is akad a géped, az esetben viszont nem tudok megoldást :/

Ha még van kérdésed akkor nyugodtan írj! :D

2016. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 deniblender válasza:
A gépednek semmi baja nincs. Nézd meg hogy a megfelelő blendert tetted-e fel. Ajánlom amit telepíteni kel (mert van zip fáljban portable) és nézd meg hogy az op rendszered 32 vagy 64bites mert a blenderben ebből is kettő van.
2016. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!