Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 mellé Linux telepíté...

Windows 7 mellé Linux telepítése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Találtam egy kicsi linuxot Puppy linux a neve.Tetszik egy másik is DSL (Damn Smal Linux)Úgy szeretném telepíteni,hogy pl gép bekapcsoláskor választani lehesen,hogy melyik indul el..Jelenleg a Win 7 van fent.Három partícióra van osztva a wincseszter.Muszáj plusz particionálást csinálnom ? Egyszer már csináltam ilyet,de az nem sikerült jól.Gyakorlatilag az egész wincsesztert átvette az ubuntu (azt próbáltam)

2016. febr. 5. 06:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért nem helyette? Valahogy biztosan lehet, de ezt a kettőt még speciel sosem telepítettem.
2016. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2016. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag az egész wincsesztert átvette az ubuntu"

Nem az vette át, Te adtad oda neki. Particionálni mindegyikhez kell (ahogy a Win-hez is) Kell swap és / (ez a root) minimum...

2016. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
... [link]
2016. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tom Benko ***** válasza:
Oda kell figyelni telepítésnél. A Linux helyét nem muszáj, de érdemes particionálni. A Puppy ráadásul eléggé extrém disztró, nem biztos, hogy neked be fog jönni, ha már az Uborka is problémás volt, a DSL meg még inkább, az főleg portable rendszernek van fejlesztve. Inkább telepíts rendes Linuxot - Debiant, Arch-ot, RedHat-et vagy Slackware-t.
2016. febr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Linux Mint mennyire jó?
2016. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tom Benko ***** válasza:
Állítólag egészen jó.
2016. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko!

"A Linux helyét nem muszáj, de érdemes particionálni."

Ezt hogy érted? Ha nem particionál, úgy jár, mint ahogy írta ("Gyakorlatilag az egész wincsesztert átvette")És hogy lesz swap területe? Nem a formázásra gondoltál? Azt a telepítő a küvetkező lépésben valóban elvégzi automatikusan...

2016. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tom Benko ***** válasza:
@Özv. Blum Jolánné: Mint írta, van szabad partíciója. Azt nem muszáj particionálni, még a swap is lehet fájl. Annyiban igazad van, hogy érdemes particionálni, de mint látható, nem muszáj.
2016. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko!

Jogos.(Pedig a swapot fájlként már én is használtam anno, de most nem ugrott be...)

A particionálást én nem csak azért "erőltetném", hogy megismerje a kérdező a Linux-féle számozást és a méretezést, látva mennyi probléma van itt a GYK-n az egy partíciós gépek újra telepítése kapcsán(még ha most nem is erről van szó), hanem azért is, mert indokolatlanul félnek tőle az emberek, pedig kellő figyelemmel és logikával könnyen megtanulható...

2016. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!