Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt valaki aki linux...

Van itt valaki aki linux alapú rendszert használ?

Figyelt kérdés

Voltak próbálkozásaim Ubuntu-val, Xubuntu-val Linux Mint-el de mindig olyan bonyolultságba futottam bele hogy inkább feladtam.. videó kártya driver nem megy, pendriveot formázni csak parancsokkal lehet amiket nem értek nem tudok megjegyezni átláthatatlan, stb...

Szóval valaki a saját tapasztalatait megosztaná, miért jó a linux hogy lehet megtanulni a linuxot esetleg segítő honlapok??



2016. febr. 7. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokáig használtam mintet, de egy pendrive formázása ment grafikus felületen is.

Én se tudtam sok parancsot megjegyezni, de elég jól dokumentált minden, szóval a dolgok nagy részét csak be kell másolni a terminálba, nyomni egy entert és kész.

Én jól elvoltam vele. Ami miatt viszont többet használtam a windows az az, hogy nem tudtam rendesen beállítani rajta az openvpn-t, pedig az nekem munka miatt kellett.

Mostanában azért elgondolkoztam, hogy újra fel kéne tenni.

2016. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha valami nem megy beütöm gugliba, how to, követem az utasításokat. Nem kell a parancsokat megjegyezni, csak annyit, hogy minden parancsot indíthatsz --help flaggel, és akkor kiír róla mindent.


Meg még ezek közül nézd meg amelyik tetszik, és menni fog:

https://www.youtube.com/watch?v=mSqhIiQN7M4

https://www.youtube.com/watch?v=i4zgLJGrCbM

https://www.youtube.com/watch?v=S3JToqEY-2M

2016. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van , Debiant használok egyedüli rendszerként desktopon és laposon is.

Pendrive formázása megy grafikusan gparted-el , de azt hiszem , hogy a cimmanon alapértelmezett fájlkezelője a nemo is képes rá. Csak azért mondtam az utóbbit , mert említetted , hogy mintet használtál.

Driverek nem erősségei egyszerűen az általad próbált rendszereknek.

Nem csak #ubuntu és mint létezik. Sokkal megbízhatóbb a Debian , Redhat vagy éppen Arch. Saját tapasztalatom , hogy egy wifi driver nem működött uborkák alatt , debian-nál meg gond nélkül.

Persze az is igaz , hogy a jobb dsztrókhoz magasabb tudás kell , de nem akkora , hogy halandó ne tudja megtanulni. Hup.hu-n ha valami nagyon nem megy segítenek , de egyszerűbb ha ráguglizol.

2016. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

10 éve használok linuxot és már nem is kéne win. OSX-et is használtam még jó ideig, az is unix alapú azért is tetszett. Azt csak a melóban kell használnom.

Pendrive-ot simán formázok a fájlkezelőben semmilyen parancssor nem kell hozzá.

A mintnek van debian alapú változata azt kipróbálhatod esetleg.

2016. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a mostani "problémák" a 10 évvel korábbiakhoz képest bagatellek. Azok valóban komoly fejtörést okoztak.
2016. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:

Azért azt kifejthetnéd, mit jelent, hogy a „videókártya driver nem megy”. A második „bonyolultság”, mint többen kifejtették, egyszerűen nem igaz. Ami a parancsokat illeti, nem túl nehéz utánajárni:

[link]

...de én például (szintén Minten) inkább csak kényelmi okokból használom a terminált, szükség esetén egész jól meglennék nélküle. Amúgy meg általában nem a rendszerrel foglalkozom, hanem programokat futtatok, az meg semmi szokatlan próbatételt nem jelent: Az ikonjukkal elindítom, izélek velük, aztán bezárom, pont úgy, mint a Windowsban szokás. Szóval, a hétköznapi használathoz olyan nagy falat alapozó tanulásra nincs szükség, az esetleg adódó problémákra elég könnyen rákereshetsz, vagy itt is megkérdezheted.

Bevezetésként hasznosak lehetnek:

digievkonyv(pont)hu/005/272/evkonyv/bev_a_linux_hasznalataba.pdf (ezt linkként nem fogadta el, bocs)

[link]

A klasszikus „Miért jobb...” oldal:

[link]

Ez a diskurzus is tartogat érdekességeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..

2016. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most nevettem picit.

vga driver telepítése : https://www.youtube.com/watch?v=h4Dt9nBcSBg


pendrive formázás : Gparted vagy egyszerűen egy fájlkezelővel,mint a krusader.


segítő honlapok meg minden disztro saját veboldalának a fórumán. :)

2016. febr. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Xubuntu 14.04, telefonon Android 5.
2016. febr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Arch a laposon, Arch az asztalin. Eleinte én is mindenre GUI-t kerestem, de egyre inkább terminál. Kényelmesebb, gyorsabb. Videokártya telepítéskor ment (Inteles szerencsére), pd-t lehet ugyan GUI-n, mondjuk gparteddel vagy qtparteddel, de egyszerűen mire végigkattintgatod, addigra beírtam a parancsokat, pedig én sem tudom őket fejből.
2016. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!