Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért védik sokan foggal...

Miért védik sokan foggal körömmel a Windows op. Rendszert?

Figyelt kérdés
Én nem értem. Jó persze oké a nagy gamereknek szükségük van rá, mert mivel tudnák kihajtani azt a méregdrága proci winyó kombót, ha nem tudnak rajta BF 4-ezni, de azt nem tudom megérteni, hogy miért gyűlölködnek annyira, ha témába hozom a Linux-ot?

2016. jan. 14. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 Tengor ***** válasza:
80%
Mert ennyire magas csak az értelmi színvonaluk.
2016. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 A kérdező kommentje:
Winyó helyett Videó kártyát szerettem volna írni Sorry. :)
2016. jan. 14. 11:21
 3/115 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet, hogy te inditasz azzal, hogy "hulyeeeee, mit istenited a sz*ros windowsodat, miko' a linux sokkkaaaaa' jobb"?


Mindkettonek megvan a maga helye, jatszani nyilvan sokkal jobb a Win, de netezos-filmnezos gepnek teljesen felesleges

2016. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
21%

Én meg azt nem értem, hogy miért védik sokan úgy a Linuxot mintha az lenne a tökéletes rendszer. A Linux távol áll a tökéletestől. Rettentő lyukacsos rendszer (nem csoda, elvégre nem olyan pénzek, és erőforrások fordulnak a fejlesztésére, mint pl egy Windows esetében), amit gyakran a usernek kell foldozgatnia. Ezenfelül vannak olyan hardverkombók, amik egyszerűen tehetetlenné teszik (tapasztalat, kaptam már olyan Dell laptopot Ubuntu preinstallal, ami allergiás volt a wifi adapterre, és órákig kellett mókolni, mire hajlandó volt együttműködni.)

Amíg Linux volt a laptopomon, minden bekapcsolás úgy ment, hogy "Na vajon ma mi romlik el" (nem viccelek). Hol a wifi adaptert nem észlelte, hol a beépített hangfal vált nonexiztenssé, volt, hogy a touchpad megszűnt funkcionálni alatta, stb, stb. És mindez anélkül, hogy bármit belenyúltam volna a rendszerbe. (Értsd: Nem én b..tam el).


Ellenben a Windows, bár szintén nem mentes hibáktól, de ilyen megfontolásban stabil és megbízható, bele vannak ölve azok a pluszmilliók, amik a Linux fejlesztésénél kimaradnak.

2016. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
100%
Azért védik mert szeretik.Ilyen egyszerű. Nem kell túlkomplikálni ezt ! :)
2016. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
83%

Azért gyűlölködnek, mert nekik nem menne a kedvenc programjuk Linuxon, tehát az nekik szar lenne. Ez teljesen érthető is, ha belegondolsz.


Más kifogás nyilván nem lehet, hiszen manapság már az összes Linux disztribúció tud olyan felhasználói élményt nyújtani, mint a Windows. A stabilitásáról meg ne beszéljünk, hiszen fényévekkel jobb volt mindig is, mint bármelyik Windowsé. Az viszont sajnos súlyos probléma, hogy nincs rá megírva minden program - ez főleg a játékoknál jelentkezik, hiszen a mindennapi programokra van helyettesítő. Ez abból fakad, hogy a Windows sokkal előbb népszerű lett, ezért a fejlesztők nyilván erre fognak fejleszteni, mikor a gépek 90+%-án Windows fut. Ugyanezért van olyan sok program Androidra is: az okostelefon piacot ők uralják, pedig ott meg a Windowsról mondható el, hogy sokkal stabilabb.

2016. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
72%

# 4


Ez egyáltalán nem a pluszmilliók eredménye. A driver szegénység jelen esetben ugyanaz, mint a programszegénység (csak erre elfelejtettem kitérni az előbb, viszont jogos). Mivel nem használják elegen a rendszert, a gyártók csesznek rá (jó) drivert írni. Az Intel cuccokon kívül nincsenek teljes értékű driverek Linuxra, csak amit a fejlesztők saját erőből megírtak.

2016. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 Tengor ***** válasza:
87%

#4, a leírásodban némileg összemosod a Linux, mint rendszer hibáját azzal a problémával, hogy a gyártók nem készítenek rá drivert.

Amíg a gyártó nem adja ki a specifikációt, vagy nem készít drivert, addig a fejlesztők kénytelenek lesznek kitalálni, hogy az adott kütyü hogy működik és annak megfelelően drivert írni Linux alá.

Ez sajnos egy ördögi kör, amiből nehéz kitörni.

Nincs elég felhasználó, mert nincs megfelelő driver támogatás és nincs megfelelő driver támogatás, mert kevés a felhasználó.

2016. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim ***** válasza:
19%
A probléma miértje nem változtat a tényen, hogy a probléma létezik.
2016. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 Tengor ***** válasza:
90%
De segít megérteni azt.
2016. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!