Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Zeneszerkesztésnél mire...

Zeneszerkesztésnél mire milyen effekteket tesztek és hogyan?

Figyelt kérdés

Pl: Doboknál Kick, snare, clap, hat, crash stb:

Basszus, Dallam, Pad, Fx, loop stb?



2016. febr. 10. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés.(Nem. inkább buta)

Fogadjunk hogy nem tudnád felsorolni a 8 alaphangot, de zenét akarsz csinálni. Ez nem így működik.

2016. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Írnál példát is a kérdésemre?
2016. febr. 10. 17:38
 3/10 DjImipapa ***** válasza:

"Pl: Doboknál Kick, snare, clap, hat, crash stb:

Basszus, Dallam, Pad, Fx, loop stb?" Ez a kérdésed, szerintem fingod sincs az egészről, véleményem szerint a PAD nem effekt, de ha szerinted az, fejtsd ki bővebben....:(

2016. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy a pad az effekt?

Az volt a kérdés, hogy azokra amit felsoroltam milyen effekteket tesznek általában !!!

2016. febr. 10. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy van !! Fingod sincs az egészről. Ez látszik a kérdésből.
2016. febr. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 DjImipapa ***** válasza:
Röviden: kérdésedre a lehetséges variációk száma százezres nagyságrendű. Ahány szerkesztőprogram, annyiféle lehetőség, általános választ adni lehetetlen....pl.: adott hangra legyen az loop, dob, vagy bármi, rakhatsz te akár echo effectet is, de érteni is kell hozzá, szűrni, beállítani, hogy az szóljon is rendesen, ehhez meg évek kellenek....
2016. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pannóniás Elárulnád, hogy miért írsz nekem olyat, hogy nincs róla fogalmam?

Olvasd már el a kérdést rendesen azt után ugassál le!

Te öntelt egoista!

Azt kérdeztem, hogy a felsorolt cuccokra milyen effekteket tesznek általában, hogy jobban szóljon!

Ha nem vágnám a dolgot, akkor meg sem mertem volna kérdezni! Csak a jobb master miatt kérdeztem rá,

mert az nem erősségem! Ebben mi a probléma neked?

Utolsó választ köszönöm!

2016. febr. 11. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:

1# Miért oltogatod a kérdezőt, hogy nem tudja felsorolni a 8 alaphangot (tudtommal 7 van amúgy...). Nem azt kérdezte, hogy D mollban milyen hangok vannak, hanem az effekteket hozta fel kérdésnek.


A masterelés a zene dinamikájának javításából áll javarészt elsősorban.

A dobokat ki kell EQ-zni, hogy mindegyikből csak azok a frekvenciák szóljanak, amik kellenek. Ezek után mehet rá a reverb, torzítás és egyéb hasonló effekt. Végül pedig egy compressor. Ezt kell a leginkább megtanulnod használni, ha masterelni akarsz otthoni minőségben.

A többi sávra is hasonlóan mehet rá plugintől függően az effekted és végül a compressor vagy limiter. Vannak esetek, amikor jobban jön egy olyan compressor, amiben egyszerre több frekvenciatartománnyal is tudsz bűvészkedni.

Én pl soha életemben nem szedtem szét így sávokra a zenét, mint ahogyan leírtad: bass, melody, pad, fx, loop (konkrétan loopokat nem is használok, mert minek, ha ott a VST, amit tudsz kezelni).

Remélem tudtam segíteni valamennyit azért.

2016. febr. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. febr. 13. 19:31
 10/10 anonim válasza:
Én a vocal-ra általában, reverb, delay effektet használok, a basszusra nem teszek semmit ha a basszusgitár hangszint használom, viszont ha valami elektronikus zenéhez kell basszus és valamilyen más basszust használok akkor teszek rá kis reverb-et, de persze ez nagyon attól függ mit szeretnék elérni vele. A dobokra is kevés reverb-et viszont ott is csak a snare,clap, crash-re stb. a lábdobra a Kick-re nem teszek semmit. Ahogy már fennebb is írták, jó ha EQ-val is beállitod hogy minden azon a frekvencián szóljon ami neki a megfelelő, a basszusnál, Kick-nél levágod a magas frekvenciát, a Pad, Dallam, Kick, Snare stb. ezeknél meg le kell húznod az alsó frekvenciáju hangokat. Minden abban a hangtartományban kéne szóljon ami neki az erőssége. Ez az egész zeneszerkesztés elég szubjektív dolog ezért nem nagyon lehet tanácsot adni, inkább azt szokták elmondani a szakik ők mit és hogyan használnak, de az még természetesen nem elegendő neked, hogy jó zenét csinálj. Sokat kell gyakorolni és próbálgatni mi az ami jól szól. Sok sikert és remélem segítettem.
2016. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!