Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hová tűnhetett néhány "funkció...

Hová tűnhetett néhány "funkció", beállítás, eddig alapnak számító dolog (ezeket alább fogom részletezni) egy régebbi típusú Opera böngészőmből?

Figyelt kérdés

Problémák amik az alanti alant levezetett szituációk után jöttek elő:

- az oldalsó görgető sáv hiányzik

- bizonyos oldalaknál, amiknek a mérete nem passzolt a kijelzőhöz volt alsó görgető sáv ami szintén hiányzik

- a legtöbb általam használt olyan oldalon, ahol bármiféle képet vagy linket egy bal egér gombnyomással új fülön nyitott meg, azt most ugyanazon a fülön nyitja meg. SŐŐŐŐŐT van olyan (kifejezetten fotós) oldal, ahol beállíthattad, hogy új fülön nyíljon meg, és hiába az van beállítva nem működik csak ugyanazon. Persze görgő lenyomásával megnyílik új fülön, na de na...

- bizonyos esetekben beágyazott (jobb szót nem tudván) képeknél, vagy azokra utaló linkeknél, ahol eddig megnyílt másik fülön nem működik a bal egér gombbal, ott csak a görgető lenyomásával nyílik meg másik fülön - egyéb linkeknél, vagy "dolgoknál", beágyazásoknál (nem tudom a pontos megnevezéseket) még nem tapasztaltam mert elég friss a dolog

- Opera fülsáv vagy könyvjelző eszköztár -> jobb egér gomb -> megjelenés -> gombok -> és SEMMI: ott van minden, látszik minden beállításai lehetőség de egyikre sem lehet ráklikkelni

- feltűnően lassabb és másképp viselkedik a böngésző

- lehet, hogy tovább is van még de egyelőre ennyivel találkoztam.


Mindez az Opera 12.17 újrarakását követően kezdődött.

Igen ezelőtt is ezt használtam hosszú évekig.


Szóval az Opera 12.17 verzióját használom egy régi hardverekkel ellátott, WinXP SP2-vel futó gépen.


(Hagyjuk most, hogy mennyire járt el mindezek felett az idő. Tisztában vagyok vele. Most ezt dobta a gép. Jelenleg nincs opció cserére).


Azonban eddig, néhány már megszokott, problémát leszámítva elvegetáltunk. Kivéve a Facebook. Na az nem akarja az igazságot.


Pár napja azonban úgy döntöttem, hogy ha nem is komoly, de egy-két kisebb "frissítést" bevállalok, de azt is első blikkre csak portable változatban. Ez lett volna böngésző (Oprea és Chrome újabb változata), valamint egy videólejátszó

Több kísérlet és verzió után sem jártam sikerrel.

Voltak hibaüzenetek (egy Chrome kifejezetten leöregezte a masinát, azért nem szó szerit), de volt amikor csak nem indult el.


Oké mondtam öreg hardver és szoftver.

Ekkor döntöttem úgy, hogy nem való ez ennek a szegény jó pajtásnak (mármint a gépnek) és persze nekem sem.

Telepíteni biztos, hogy nem fogok, mert ha a hordozható sem műkszik, akkor én bele nem bazerálok a rendszerbe.


Ezek után gondoltam végzek egy kis szemét és maradék eltávolítást.

Az Operát is elindítottam (egy kis adattörlés) de valami nagyon nem stimmelt:

eltűntek a könyvjelzők és egyéb dolgok amikre már nem emlékszem.

Ekkor kerestem egy 12.17-est és újraraktam, de sajnos a fent leírt dolgokkal küzdenem kell, mert nem tudom miért.


Ezt raktam fel:

[link]


Tudom, hosszú lett, de ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.


Üdv



2016. febr. 24. 21:06
 1/1 A kérdező kommentje:

Görgető sávok a helyén.

Köszi Én.

2016. febr. 24. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!