Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat használ...

Nagyadi99 kérdése:

Milyen programokat használ egy informatikus? (lent)

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez egy eléggé tág kör-elsősorban mérnökinformatikus és hasonló környéken dolgozó informatikusok érdekelnek-de körülbelül milyen programokat tanulnak meg az egyetemen? És milyen programokat célszerű elsajátítani mire ilyen egyetemre megyek?
2016. márc. 27. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz kezdeni. Nem árt egy prog/script nyelv ismerete valamint az sem ha láttál már Linuxot. Emellet pl. GNS3, Wireshark, VmWare stb.
2016. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
matlab
2016. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ezekhez mennyire kell "izmos" gép?
2016. márc. 27. 11:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy átlagos gép bőven elég, viszont ajánlott két monitor, nagyon megkönnyíti a munkád.
2016. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenből a legfrissebb verzió, mert az egyetemek se vásárolnak minden évben új licenszeket, mert még maguknak se jut, nemhogy oktatási színvonal minőségi javítására. Egyes helyeken pl megelégszenek pl egy matlab 7-el is.
2016. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

i5, 16giga ram, ssd, es jol leszel mernokinfon jopar evig.


Android Studio, virtualis gepek, szimulatorok csomo memoriat esznek, 8 gigahoz mar jelentos turelem kell.


Programokat pedig nem kell elore tanulni, programozas alapjait izlelgetheted ha akarod, vagy tanulj matekot.

2016. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: lol :D

minek i5 meg 16GB RAM? Hát ez hatalmas :D (mondom ezt úgy, h pl. én is i5-öt használok).

Bármilyen általános célra használható gép megfelel a célra.

[OFF]Szerintem az első éves anyaghoz még egy jobb Pentium IV is elég lenne Linux mellé, ha csak tanulásra használnád :D (Ott mi pl. Linuxot használtunk, gedit szövegszerkesztőben írogattuk a C programokat + terminálban fordtgattunk... gondolhatod, hogy milyen erőmű kellett hozzá :) )[OFF VÉGE]

Annyi, hogy valami ma korszerűnek számító összeállítás elég bőven.


Programok tekintetében: tényleg Linux, az alapvetőbb parancsokat (ls, cd, rm, stb.) érdemes elsajátítani, ismerkedni kicsit a terminállal.

Később ha veszitek esetleg a Java-t Eclipse, NetBeans jöhet majd szóba, mint fejlesztőkörnyezet, de ehelyett tényleg tanulj inkább matekot :D meg én mindenképp ajánlanám az emelt infó érettségit (ott ugye kell programozni, tehát a procedurális programozás utasítáasival: for, while, if, switch, stb. tisztában leszel, jól fog jönni).

2016. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Leirtam miert kell. Egesz kepzes volt a kerdes szerintem. Attol hogy tulestel az elso szemeszteren, nem kell ekkora arcodnak lenni.
2016. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 #8:


Fölösleges ekkora beruházást csinálnia, ha úgyis lemorzsolódik a többi 50%-al már az első szemeszterben.


Nem bántásként írom, de a felvettek fele kibukik az első vagy legkésőbb a második félévben.


Az egyetemek első és második félévben pont emiatt nem tartanak költséges és drága labor kurzusokat, ha úgyis kibuknak, fölöslegesen szórja ki az egyetem ezekre az emberekre a pénzt.


Én azt tanácsolom, hogy először vegyél valami használt üzleti dell latitudet 30k-ért, és ha túlélted az első 2 félévet, na utána lehet izmosabb konfigokban gondolkodni.


Használt üzleti notebook jó választás, mert:

-Nem kell lopástól tartanod

-matt kijelzőjéről nem türköződik vissza a szobalámpa

-erős alumíniumváza nem sérül hurcolás és ágyas használat közben

-összetört kijelző könnyen, gyorsan és olcsón cserélhető, mert mindig van alkatrész hozzá

-később mindig lehet bele venni erősebb procit

-nem kell szégyenkezni vele a kávézóban és a HÖK irodában.

-nagy előny óra előtt vagy épp a szünetben programozni a hallgatói társalgóban, vagy ZH előtt megnézni a feladatokat

2016. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: én is kb. erről beszéltem. Az, hogy mit használok, azért írtam le, mert nem szeretném ha rám fognák, hogy az irigység beszél belőlem.


#7: fogalmad sincs, miről beszélek... mégis mi a francnak kell bevásárolni előre az egész képzésre? Szórni a lóvét ezerrel... + az hogy i5 KELL, az még mindig vicces (főleg, ha asztali kiadásról beszélünk). Fejleszteni pedig mindig ráér akkor, mikor VALÓBAN SZÜKSÉGES, már csak az anyagi vonzata miatt is...

2016. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!