Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 Letöltése kalózkodás...

Windows 7 Letöltése kalózkodásnak számít?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy ha pl leszednék egy pendrive-ra Windows 7 64bit Home Premiumot,de nem aktiválnám(aki nem hiszi,csak tegyünk úgy) akkor az kalózkodásnak számít önmagában a Windows 7 letöltése,pendrive-ra írni az Iso-t és Próbaidőszakkal használni?

2016. máj. 7. 23:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
biztos választ szeretnék,és nem szerintemet :) előre is köszönöm
2016. máj. 7. 23:51
 2/12 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg, hogy jogosult vagy-e az adott szoftver használatára vagy sem.

Ha jogosult, akkor lényegtelen hogy azt most netről szedted le, vagy DVD-ről telepítetted föl.

Egy Windows például akkor lesz jogtiszta, ha COA matricával, és számlával is igazolni tudod hogy megvásároltad. Minden egyéb módszer, vagy trükközés már kalózkodásnak számít.

2016. máj. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem feltétlen az aktiválásra gondoltam.Szerintem a Microsoft sem csinálta volna a próbaidőszak rendszert ok nélkül,ha ilyen elven működne akkor mért van a próbaidőszak?
2016. máj. 8. 00:14
 4/12 A kérdező kommentje:
ja és bocsi még annyi hogy a próbaidőszak kihasználás mért számítana kalózkodásnak? feltételezem hogy nem a kulccsal rendelkezőknek készült :)
2016. máj. 8. 00:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt a 30 napos türelmi időt nem mondanám próbaidőszaknak, de akkor vegyük úgy, hogy az.

A próbaverziót természetesen jogod van EGYSZER igénybe venni.

Tehát ha 30 naponta újratelepíted a Windows-t, akkor az már megint nem jogszerű használat.


Szerintem inkább nézz fel a Hardverapróra. Ott 6000 Ft-ért fogsz találni Windows 7 Home Premium licencet. Adnak mellé COA matricát, számlát és adás-vételi szerződést is írnak. Ez így teljesen tiszta, és jó áron lesz jogtiszta rendszered.

2016. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,arra gondoltam,amúgy az a 30 nap igazából 120 nap mert egy microsoft által jóváhagyott cmd paranccsal lehet újra aktiválni :)
2016. máj. 8. 00:34
 7/12 A kérdező kommentje:
ja eszembe jutott még az hogy ugye volt kb 1 év ingyen használni a win10-et,akkor elvileg ahoz sem lesz jogod ha már nem lesz ingyenes és akkor letörölöd rögtön és megveszed? :D
2016. máj. 8. 00:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincs 1 év ingyen használni a 10-et.

Akiknek jogtiszta Windows 7, vagy 8 rendszerük van, azoknak adtak lehetőséget az ingyenes frissítésre.

Ettől még nem lett ingyenes a Windows 10, hisz a 7-et, vagy a 8-at ugyanúgy meg kellett vásásrolni.

Akik frissítenek, azok az 1 éves frissítési ajánlat lejárta után is használhatják a rendszert.

2016. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akik lefrissítették a 7-et 10-re azoknak a 7-es kulcs jó lesz a 10-hez?
2016. máj. 8. 00:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy előre telepített Windows 8 volt a laptopomon. Gond nélkül frissítettem 10-re, mostmár amikor újratelepítem a laptopom, mindig beaktiválja a rendszert. Szóval elvileg a 7/8 kulcs jó a 10-hez is.
2016. máj. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!