Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Totalcommanderben hogyan...

Totalcommanderben hogyan lehet beállítani azt, hogy mindig ugyan az a könyvtár legyen az alapértelmezett kezdőlap?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 09:42
 1/6 Szirty ***** válasza:

Nehéz így értelmezni a kérdésed, mert két panel van és minden panelen lehet több tab (nálam épp 11 van).


Annyit tehetsz, hogy elmented valahova a wincmd.ini file-t akkor amikor minden panel minden tab-ján az a dir van amit "kezdőlapnak" szeretnél.

Ezitán írsz egy c,d file-t, amiben ezt a wincmd.ini-t odamásolod a totalcmd mappába, utána a CMD-ből indítod a tcmd-t.

Így eléred amit szeretnél. Sajnos így ha változtatni akarsz valami beállításon az kicsit körülményesebb lesz, mert a mentett ini file-t frissíteni kell hogy a beállítás köv. indításkor is hatásos legyen.

2016. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem régen olyan volt a Total Commander, ha elindítottam a leggyakoribb mappában indult el. Most meg egyfolytában bele kell mennyek a mappába több mappán keresztül. Amit te javasoltál az elég körülményes, akkor már gyorsabb kattintani a mappákban, de azért köszönöm.
2016. máj. 29. 12:15
 3/6 Szirty ***** válasza:

Csak egyszer kell megcsinálni, de te tudod.

Egyébként azt a mappát adja minden panelen és tab-on induláskor ami akkor volt amikor kiléptél belőle.

Ezzel szerintem nincs semmi gond. Neked ez nem jó?

2016. máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

Beállítások → Általános beállítások... → Működés → Mentés kilépéskor → Könyvtár pipa ki → OK.

Beállsz a kívánt indulási helyre, utána Beállítások → Beállítások mentése.

2016. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

Üdv tabaki!


...és melyik verzióban van ilyen?

2016. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Én valami 8.52a (32 bites) verzióban jártam utána, de azt gondolnám, hogy már réges-régen benne lehet.
2016. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!