Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire hatékony, mennyire...

Mennyire hatékony, mennyire megbízható az Eraser nevű program?

Figyelt kérdés
Nem régen érzékeny fájlokat töröltem, és ehhez a művelethez az Eraser nevű programot használtam. Kérdésem, hogy mennyire megbízhatóan töröl ez a program? Úgy értem visszaállítás szempontjából... Fontos információ, hogy a törléshez a 35 lépéses Gutman metódusz használtam. Ennél erősebbet nem tud, de úgy tudom ez meglehetősen hatékony. Azért kérdezem, mert ebben a témakörben nem vagyok járatos! Akit érdekel: bő 1gb mértű fájlt kb. 3/4 óra alatt törölte le merevlemezről. Összességében arra vagyok kíváncsi, hogy ha ezt a törlési metódust használom a jövőben, esetleg koműlett merevlemezt wipe-olok vele, akkor sanszos e, hogy valaki valahogy visszaállítsa a törölt elemeket! Köszi a segítséget. Üdv.
2016. máj. 30. 16:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért (metódust, komplett) telóról írtam ki a kérdést.
2016. máj. 30. 16:15
 2/3 anonim ***** válasza:

visszaállítás átlag felhasználónak reménytelen...

(esetleg a KÜRT csillagászati összegért vállalkozik rá)

de, tud "erősebb" biztonsági fájltörlést is!

"Az Eraser FAT32 és NTFS fájlrendszereken működik, és alapbeállításban az ún. Gutmann eljárást használja fájljaink törlésére. Azaz nem csak letörli a fájlokat, hanem véletlenszerű algoritmus alapján előállított adatokkal felül is írja azok fizikai és logikai helyét a merevlemezen. Így aztán valóban eltűnnek azok a bizonyos fájlok a süllyesztőben. "

- ha nagyon paranoiásak vagyunk akkor azonban átállíthatjuk a törlési metódust az ún. US DoD 5220-22.M nevű szabványra, ami jóval lassabb (több felülírás, bonyolultabb függvény alapján) azonban az amerikai védelmi minisztérium is ezt használja a fájlok végleges törlésére, szóval ez aztán tényleg biztos adatmegsemmisítés.

forrás:

[link]

2016. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ! Gondolom az US DoD valamilyen kódolást is használ, azért "keményebb"... A Gutman-t azért használtam mert az 35 lépéses a US DoD-ből 2 félét ajánl fel, az egyik 3 a másik 7 lépéses... Egyszer majd kipróbálom, hogy milyenek. Azonban a fő kérdésre olyan választ adtál, amire számítottam: átlag user nem tudja visszaállítani. Egyébként azért érdeklődtem, mert időnként magam is vettem merevlemezeket (Vaterán, itt-ott), és már csak a brahi kedvéért is meg szoktam nézni (szakmabeliként), hogy mások mennyire figyelnek arra, hogy az adataikat ne szerezhesse meg egy leendő vevő... Jelentem, jó pár (kisebb méretű) merevlemezt vettem már, egy (tehát 1) esetben tapasztaltam azt, hogy a visszaállítási kísérletkor egy rakat kriksz-krakszot láttam csak fájlok helyett :D Egyébként a Gutman után valóban magam sem tudtam visszavarázsolni a fájlokat, szóval azt hiszem jó ez az Eraser, megéri a ráfordított idő!
2016. jún. 4. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!