Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » VGA driver telepítése során...

VGA driver telepítése során kékhalál. Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Egy notebookról van szó. AMD Radeon 7470M 1Gb VGA Driver telepítése közben mindig kékhalál, vagy ha sikerül is telepíteni akkor ujraindítás után már nem kapcsol be.


Több driverrel is próbálkoztam már de mindig ez van. Ez lehet hardware-es hiba is, vagy csak rossz a driver amit letöltök? A Gép szinte vadi új, csak új win lett rátelepítve. Win7 Ultimate 64 bit.



2016. jún. 5. 10:12
 1/8 A kérdező kommentje:
A Hibakód: 0x0000003B
2016. jún. 5. 10:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kompatibilis Win 7-el. Az új laptopok nem nagyon támogatják már a 7-et. Próbáld meg 8-al vagy 10-el.
2016. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Windows 7 volt rajta eredetileg is, csak mikor megvettem tele volt minden szarral így kapott egy új wint, teljes HDD formázással.


A gyengébb integrált kártya drivere tökéletesen megy most is, csak az erősebbiket nem bírom működésre bírni, pedig még telepítés előtt simán ment ez is, hiszen átkapcsoltam a beállításokban az erősebb GPU-ra és játszottam is vele. Most meg állandóan kékhalál. :/

2016. jún. 5. 11:11
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Drivert a gyártó honlapján találsz (számitógép gyártójának honlapján), ha ott nem találsz akkor jöhet a hardverazonositó alapján való driverkeresés (az Everest-tel vagy Aida64-gyel is ki tudod deriteni a hardver azonositót : Eszközök - Windows Eszközök - Kérdőjeles eszközök (talán Unkowmn devices) - Ott lévő eszközöknél Harverazonositó cimszó alatt), ha ez nem felelne meg, akkor olvasd el ezt : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..



Ha megadod a hardverazonositók, megnézem mit lehet tenni az ügyben.


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítséget.


AIDA64-et használva az unknow cuccoknál csak a WIFI vezérlő jelenik meg, de ehez van működő driverem csak most a gép kábelen van. A videókártya résznél ott van mind a 2 kártya, amihez kéne illesztőprogram arrol csináltam is képet. Jó lenne ha úgy működne mint előtte, hogy AMD PowerXpress-el lehessen váltani a két GPU közt.


Unknow: [link]


Videókártya: [link]


PowerXpress: [link]


Bár ez nem az én gépemből van (powerXpress kép), de ilyen volt a váltás még az újratelepítés előtt nálam is. Most ha felrakom az integrált kártya vezérlőjét AMD control panellel akkor minden szépen fut, csak hogy nem tudok átváltani az erősebb GPU-ra. Ha meg ahhoz töltök le drivert akkor kékhalál általában, vagy meg sem jelenik az AMD powerXpress menüpont.

2016. jún. 5. 12:15
 6/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Tegyél egy próbát ezzel: [link]


Vagy ezzel : [link]


A PowerXpress-t azt passzolom, szerintem annak valamelyik driverben bent kellene lennie (esetleg a gyengébb kártya driverét is fel kellene pakolni).


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most eljutottam odáig, hogy a PowerXpress és a gyengébbik GPU már működik, de amikor átkapcsolok nagy teljesítményre akkor csak sötét a kép és semmit nem mutat mígnem visszaáll magátol a másikra.


Megpróbálom telepíteni amit linkeltél, hátha felismeri a gép a másik GPU-t is. Remélem nem öltem meg, mert akkor agyf@aszt kapok. :)


kép a jelenlegi állásról: [link]

2016. jún. 5. 17:04
 8/8 A kérdező kommentje:

U.i.: Azoknak akik később találnak rá erre a posztra és ez, vagy hasonló a problémájuk.


A kékhalál valószínűleg azért volt nálam, mert 2 driverem is Windows 10 64bit-es volt ezt nemrég vettem észre! (Nekem meg Win 7 van a gépen) Tudom saját hülyeségem, de rengeteg időm ráment mire utána megtaláltam a megfelelő verziójú illesztőprogramot ehez a géphez és 2 GPU-hoz, mivel annak ellenére hogy új gépről van szó, évekig porosodott a dobozában, tehát már nem mai darab.


Sajnos a legujabb illesztőprogramok egyelőre nem nyújtanak arra lehetőséget hogy manuálisan válaszd ki hogy neked melyik GPU-ra van szükséged. Sokat tanultam az AMD-s gépekről míg megtaláltam a nekem megfelelő programot. De meglett.


Itt egy hasznos link, ez sokat segített nekem:

[link]

2016. jún. 5. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!