Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek érdemes a Windows...

Szerintetek érdemes a Windows 10-re váltás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek van egy viszonylag jónak mondható pc-m jelenleg windows 7-tel amivel nincs is semmi bajom mert kellően gyors és jól is működik csak ugye most ingyen van még július végéig a windows 10 és meggondolandó hogy érdemes e váltani láttam már hogy hogy néz ki és nekem tetszik meg gyors is viszont amit észrevettem hogy egy adott configon (ismerősömé) régebben windows 7 volt és ő frissitett és miután már windows 10 futott/fut a gépén megnövekedett egy kicsit a ram/cpu használat és ugyanazok a programjai vannak fent 10-en is és mégis magasabb lett a cpu/ram használat ez természetes dolog? illetve hallottam pár rémisztő dolgot hogy pl: a windows 10 nyomonkövet bizonyos dolgokat illetve rám erőszakolja a frissitéseit ezeket ki lehet valahogy kapcsolni?(a frissitést azt teljesen ki akarnám ha lehetne) illetve az igaz ha valamiből legyen az program/játék ha nem eredeti akkor a windows 10 letörli vagy ezis csak egy rémhír a sok közül? illetve irnátok pár indokot hogy miért éri meg frissiteni windows 7 hez képest nézve?

játszok pár játékon de azokat a 10 is viszi elvileg probléma nélkül szóval gond nincs csak nemtudom hogy érdemes lenne e átállni arra szerintetek? illetve van neten a netmarketshare oldal ott néztem az utóbbi 1 hónapban a windows 10 terjedését és eléggé elkezdett terjedni ez azért van mert ennyire jó rendszer vagy mert hogy ingyen van vagy inkább mindkettő?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat és várom a pozitív illetve negatív tapasztalatokat is a 10-essel kapcsolatban! (hasznos válaszok esetén természetesen megy a zöld kéz!)



2016. jún. 22. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán.
2016. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Általában az újabb programoknak mindig nagyobb a gépigényük, nem kivétel ez alól a Windows 10 sem. De azért ennyire nem durván nagyobb. Ki fogja bírni a géped.

Az én pl. kifejezetten fürgébbnek érzem Windows 10 alatt a programok futását.


A frissítek fölött valóban nincs hatalmad. Persze számos leírás van róla hogy ezt hogy tudod elkerülni. Biztonsági és rendszerfrissítések esetén pl semmi értelme ellene tiltakozni. Viszont sajnos a driverek frissítését is önhatalmúlag végzi. Ez viszont idegesítő. Mert tudjuk, az az újabb driverek nem minden esetben jobbak.


Nálam a nem freeware programok kb. 80% -a kalóz (főleg a játékok), az ég világon semmit nem csinált még velük. Működnek ugyan úgy mint Windows 7 alatt.


Szerintem azért terjed mert jó rendszer. Nem tökéletes, de ez egyikről sem volt elmondható a megjelenésekor. Utána kikupálódott. Erre is az fog várni.


Ha legális az alaprendszered, mindenképp megéri frissíteni. Hiszen akkor megkapod a jogot, hogy ezt a rendszert használjad. Még ha nem is tetszik és visszaállítod a Windows 7 -et, a későbbiekben megint felrakhatod a promóciós időszak után is, nem fog termékkódot sem kérni, ha a hardverkonfig nem változik közben.

2016. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a segitséget akkor szerintem váltok énis aztán igaz 2. válaszoló hogyha rossz akkor vissza tudok állni 7re de azt énis olvastam pár helyen hogyha egyszer már volt win10 az adott gépen és a tulaj visszaáll az előző rendszerére akkor ha utánna megint felteszi a win10et akkor már nem kér kulcsot ez egy jó dolog szerintem! na minden esetre a zöld kéz mindkettőtöknek ment!
2016. jún. 22. 17:58
 4/4 A kérdező kommentje:
amugy valaki azt nemtudja hogyha windows 7nel a rendszervedelem kivan kapcsolva akkor is vissza lehet allni win10rol 7re? mert hallottam olyat is hogy nem minden esetbe jelenik meg a gephazon belul a visszaallitas lehetosege ez igaz?
2016. jún. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!