Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kap Rendszeresen kékhalá...

Miért kap Rendszeresen kékhalált a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először is szeretnék elnézést kérni,ha rossz témába nyitottam. Na az a helyre,hogy én ezzel már kb 2 éve küszködök [kék halállal]. Van amikor sűrűn előjön a kékhalál van amikor 1héten 1x. Van amikor ilyen roham rá jön,hogy 1 nap vagy 4-5x. A segítségeteket szeretném kérni,hogy mi lehet a hiba. Képek is vannak,hogy mit ír ki. Egyébként 2 éve lett új gépem azóta van ez a kékhalál cuccos. De van amikor nem az jön elő,hanem,csak lefagy az egér és nem reagál semmi,van amikor így néha ugrál a kép. Van amikor elsőtétül a monitor és nem jön vissza. Még egyszer bocsánat ha rossz helyre nyitottam és elnézést az esetleges helyesírási hibákért.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2016. jún. 28. 02:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka lehet, ha a windowst még nem telepítetted újra akkor mindenképp megér egy próbát, ha ezen túl vagy, akkor ezekre a hardverekre tippelnék, ebben a sorrendben: táp, alaplap, ram. Ha nem tudod hogy hogy kell tesztelni a tápot, akkor vidd el egy hardver boltba, ramot pl a memtest programmal tudod megnézni(ingyenes), alaplapot legjobb tudomásom szerint csak cserével(de ha ritkán jön elő akkor problémás).


Milyen tápról van szó konkrétan?


Illetve még egy lehetőség van, de ez elég valószínűtlen - ellenőrizd az összes csatlakozást, ha valami nincs teljesen a helyén akkor előfordulhat, hogy néha-néha megmozdul, és szétfagy az egész gép(nálam anno kb fél mm el beljebb kellett tolni a vga t, jó 3 hétig anyáztam a folyamatos fagyások miatt mire eljutott az agyamig hogy talán nem raktam össze rendesen - a kis rögzítő pöcök gond nélkül rápattant, de mégsem volt teljesen a helyén).

2016. jún. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Corsair 650W VS650 tápegységem van. Majd reggel megcsinálom azokat a teszteket amiket mondtál.
2016. jún. 28. 03:18
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg, hogy készít-e minidump filét a gép (C:\Windows\Minidump mappában lévő fájlok dátum és idő szerint)


Ha nincsenek ilyen minidump fájlok akkor be kell állítani, hogy készítsen minidump fájlokat kék halál esetén (ez win7-re van, de gondolom szinte mindegyik Windowsban így van valahogy) : [link]


Ha van minidump file akkor : Nirsoft Bluescreen viewer : [link]


Letöltöd elindítod, megnyitod vele a minidump filét megnézed melyik az a driver ami a gondot okozza, és megpróbálod a drivert frissiteni/lebutitani.


Ha ez nem oldaná meg a gondot akkor nagy valószinűleg a hardwerrel van gond, azzal kell valamit tenni (pl. kiveszed átrakod másik helyre, vagy csak kiveszed megtisztitod és visszarakod, de akkor azt is ki kell deriteni melyik hardwer okozza a gondot - de a driverből már lehet következtetni a hardwerre is).


Nézd meg ezt : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


A gép blokkolását esetlegesen okozhatja a Windows update mint olyan, nézd meg ezt : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad mire van telepítve az op.renszer. Lehet a hdd hibája is.
2016. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


A képek alapján most akkor mi a hiba?

2016. jún. 28. 10:44
 6/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nos az adatok nem driver hibára utalnak, viszont a hibakódra rákeresve (101) ezt kaptam : [link]


De sajnos ezzel sem vagy előrébb mert szinte mindent ir hibának.


Viszont a fenti linken van egy másik link is : [link]


Amin azt irják a 101-es hiba nem határozható meg minidump fájlból ahhoz kernel dump kell.


Üdv.

2016. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor most mit tudok csinálni? :(
2016. jún. 28. 11:20
 8/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Olvasgatva a fórumokat a következőket javasolták :


- viruskeresés és irtás

- az összes driver frissitése a legújabbra

- az összes frissités letöltése és telepitése


én azt javaslom tegyél rá egy másik vindowst (ha lehetségés akkor a bit száma is térjen el, tehát ha most 32 bitesed van akkor rakjál rá 64 bitert, és ha most 64 bitesed van és lehetséges - tehát nincs 4 gigánál több memóriád - akkor rakjál rá 32 bites windowst.


Üdv.

2016. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!