Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1GB Rammal milyen operációs...

1GB Rammal milyen operációs rendszert válasszak?

Figyelt kérdés

Az van hogy egy ilyen nagyon alap, csak facebookozós, netezős gépet kellene összeraknom, amibe csak 1 gb ddr2-es 800mhz ram fér bele.

Milyen oprendszer lenne az ideális? Persze csak 32 bit, én win7 re gondoltam, de aztán olvastam hogy a win7 jobban eszi a ramot, mint a 8, szóval 8 optimálisabb lenne? Esetleg Vista?



2016. aug. 6. 21:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Proci kimaradt, core 2 duo e8400, szóval ezzel nincs gond.
2016. aug. 6. 21:18
 2/12 lali51 ***** válasza:
Milyen alaplap van?
2016. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy régi asrock, talán G31M-VS2 ha jól emlékszem.

Nem azért nem akarok több ramot mert szó szerint nem fér bele, mert slot az van még benne, hanem azért mert hirtelen ezt az 1 darab ddr2 es ramot találtam itthon, venni meg nem akarok mert az a gép kb. heti 2 szer lesz bekapcsolva, és csak netezésre :D

2016. aug. 6. 21:27
 4/12 A kérdező kommentje:
A kishúgomnak kell, aki 14 éves, eddig nem volt számítógépe csak mobilja és tabletje van, de kérte hogy szerezzek neki egy gépet, mert néha azért jobb gépről facebookozni meg esetleg youtubeozni, filmezni, én meg "összedobok" neki valamit az itthon talált alkatrészekből :D
2016. aug. 6. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Win 10 Home?

A 32 biteshez elég 1 GB RAM.

2016. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én még nem használtam Win10-t, de biztosan az is megfelel neki. Lehet az lesz :D
2016. aug. 6. 22:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne keverd össze a puszta op. rendszer igényét a felhasználói programok további igényeivel. A mai weblapokkal a Firefox lazán bezabál 600-800-1000 MB ramot (ha van miből) és a fészbúk is tipikusan a böngészőfosató weblapok díszpéldánya. Szóval 1 GB rammal qrva sokat fogjátok hallgatni a lapozófájl írást :))
2016. aug. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igaz, de felteszek egy win 8.1-t/win 10 t, ennek a kettőnek a legkisebb a gépigénye, aztán meglátom hogy lassú-e, ha igen akkor szerzek még bele +1 gb-t, 2 gb vel már nem lesz gond :)
2016. aug. 7. 09:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Csapj rá egy Ubuntut, Mintet vagy Debiant. 1GB RAM rohadt kevés, rendszeres karbantartás nélkül a Windows meg fogja enni és akkor még nem használta(d) semmire. A Linux sokkal kíméletesebben bánik a hardveres erőforrásokkal és nehezebb kinyírni.
2016. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hmm, lehet igaz, Linux rendszerekben nem is gondolkodtam.

A legegyszerűbb az lesz ha kipróbálok mindent, azt meglátjuk mi lesz a leggyorsabb :D

2016. aug. 7. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!