Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert telepítsek a gépemre?

Figyelt kérdés

Windows 10 van a gépemen, de használhatatlan, minden ok nélkül fullra leterheli a memóriát és a processzort (pedig van kakaó a gépemben), sokszor nem indul el, csak végtelen ciklusba kerül a betöltés.

Most hogy ez lesz az egyetlen használható Windows, muszáj lesz másfajta operációs rendszert keresnem a gépemhez.

Szerintetek milyet érdemes rátennem? Melyikkel járnék a legjobban, vagy melyikkel szívnám meg a legkevésbé?



2016. aug. 10. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

8.1

De ha nem játszol akkor linux

2016. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem védem a windows 10-et, de nem kell minden hibát a win 10 re fogni. Az esetek 99%-nál a felhasználó a hibás. Mint utóbb kiderül.

ezen az oldalon is naponta 10 kérdést lehet olvasni amiben a win 10 et okolják. Ezeknek a nagy része alaptalan.

2016. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi ilyet nem tapasztaltunk munkahelyen, biztos vagy benne, hogy a Winows foglalja a memóriát és a processzort? Milyen processek használják ekkor ezeket az erőforrásokaT?
2016. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-es válaszoló: néha szoktam játszani, szóval linux kilőve és egy 8.1-es Windowsra telepítettem a 10-est, ezek szerint nem kellett volna ráraknom. Úgy hallottam, hogy gondok vannak a 8.1 aktiválásával, vagy ez csak kacsa? Mert ha igen, akkor befizetek egy 8.1-re, ha már voltam olyan hülye, hogy ráraktam a 10-est.

Pannóniás: itt már rég nem játszik az inkább te vagy a hibás buli, tény, hogy nem vagyok profi, de azért annyira amatőr sem. Állandóan tolom a vírusirtókat, a hibaellenőrzéseket, a lemezes bootokat, de az az igazság, hogy ez a Windows csak akkor működik rendesen, amikor kedve tartja. Nem azért van tele az oldal Win 10-es kérdésekkel, mert nem értenek hozzá, hanem azért, mert nem működik rendesen.

3-as válaszoló: valahogy sejtettem, hogy nem egyedi a problémám. A háttérben csak az alapvető rendszerműveletek futnak, minden mást letiltottam a rendszerindításnál, szóval ez elvileg nem okozhat gondot. A feladatkezelőben (ami mellesleg sokszor lefagy megnyitáskor, rohadt gáz) mindig az van kiírva, hogy a merevlemezt eszi fullon a rendszer, de attól a gépnek még működnie kellene, viszont áll az egész, ezért gondolom, hogy a memóriát és/vagy a processzort zabálja.

2016. aug. 10. 14:55
 5/12 A kérdező kommentje:
A Mac OS-ek milyenek? Azokkal érdemes próbálkoznom?
2016. aug. 10. 14:59
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze a Mac-ek csak Apple gépeken futnak, erről ennyit. Mindegy, szerzek egy 8.1-es Windowst, aztán ennyi.

Köszönöm a segítséget, 1-es.

2016. aug. 10. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes én eddig sose találkoztam olyan windows 10-el ami szar lett volna.

Az én windows 10-em is hibátlanul működik. Ha nem egy őskövület fél GB rammal rendelkező szarra telepítetted fel a win 10-et, akkor te basztál el valamit.


Játékra csak a windows való. A linuxon nagyon szar a mac-en nem tudom, azt még sose próbáltam.

De talán a mac-et ajánlom ha a windows nem tetszik.

2016. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként linuxra is van párezer(5) játék


[link]

2016. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A frissített rendszerek instabilok, tiszta telepítést javaslok, az MS oldalán letölthető a telepítő lemez.

Nem ismerem a géped, és mik vannak telepítve, de Win10 -el gyakran okoznak problémát 3. féltől származó programok, pl. Víruskergető.

2016. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogyha játszani is szoktál, akkor elöször felrakod a Windows 8.1-et, utána mellé meg egy Linuxot. Windowson játszasz, meg olyan programokat futtatsz, ami nem megy csak Win-en, Linuxon meg csinálod az összes többi dolgot.
2016. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!